Hárommillió ügyfél adatával lépett le a dolgozó
A Desjardins pénzügyi csoport megközelítőleg hárommillió ügyfelének adatát vesztette el. Ez az eset is sok tanulsággal szolgál.
A Desjardins Group különösen az USA-ban és Kanadában kiemelt szereplője a pénzügyi világnak. Nyilván rengeteg bizalmas információt tárol, amelyek a támadók érdeklődését is felkeltik. Ezúttal azonban nem külső elkövetők okozták a galibát, hanem egy alkalmazott. A vállalatnál bekövetkező incidens felhívja a figyelmet a belső fenyegetettségek kezelésének fontosságára.
A cég közleménye szerint a biztonsági esemény során megközelítőleg 2,9 millió ügyfelének adatai szivárogtak ki. 2,7 magánszemély és 173 ezer vállalati ügyfél járt pórul. A magánszemélyek esetében nevek, születési dátumok, társadalombiztosítási számok, címek, telefonszámok, e-mail címek és bankolással kapcsolatos felhasználói szokásokra vonatkozó információk kerültek illetéktelen kezekbe. Állítólag jelszavak és egyéb hitelesítő adatokhoz az adattolvaj nem fért hozzá.
Az incidensről június 14-én szerzett tudomást a vállalat egy rendőrségi vizsgálat folytán. Ezt követően a cég rögtön jelentette az incidenst a kanadai adatvédelmi hatóságnak. Viszonylag hamar kiderült, hogy a tettest nem házon kívül kell keresni. Az eddigi információk szerint egy alkalmazott élt vissza a rendelkezésére bocsátott hozzáférési adatokkal. A munkavállalót azóta már elbocsátották.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat