Hackerek vették célba a Cisco-t
A Cisco megerősítette azokat a híreket, melyek szerint a vállalatot adatbiztonsági incidens érte, aminek következtében adatszivárgás történt.
A Cisco hivatalosan is elismerte, hogy május végén egy kibertámadás következtében adatbiztonsági incidens történt a vállalatnál. Mostanra kiderült, hogy a támadásért a Yanluowang nevű kiberbanda tehető felelőssé, amely elsősorban a zsarolási tevékenységeiről híresült el az utóbbi időben. A feketekalapos hackerek célja ezúttal adatszivárogtatás volt.
Az incidens kivizsgálásakor beigazolódott, hogy a támadóknak egy alkalmazott megtévesztésével (egyebek mellett sorozatos telefonos adathalászattal), a kétfaktoros hitelesítés kijátszásával és a felhasználó fiókjának kompromittálásával sikerült hozzáférést szerezniük, majd egy Box mappából fájlokat töltöttek le. A jó hír, hogy ebben a mappában nem voltak szenzitív adatok. Az elkövetők korábban azt állították, hogy az akciójuk során összesen 2,75 GB adatot sikerült megkaparintaniuk és 3700 fájlt szereztek a vállalattól. A kiszivárogtatott dokumentumok között különféle megállapodásokról szóló dokumentumok és mérnöki rajzok is megtalálhatóak voltak.
A Cisco közölte, hogy a támadás nem okozott semmiféle fennakadást az üzleti folyamatokban, és nem érintett ügyfél, partneri, valamint alkalmazotti adatokat, sem szellemi termékekkel összefüggő információkat.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat