Gyorsan frissítse az ownCloudot!
Most már tényleg nem célszerű tovább halogatni az ownCloud frissítését. A kiberbűnözők ugyanis teljes gőzzel szálltak rá a sérülékeny példányokra.
Ahogy arról a Biztonságportál Prémiumon már beszámoltunk, az ownCloud kapcsán több kritikus veszélyességű sérülékenységre derült fény. Ezek közül az egyik a tízes fokozatú CVSS veszélyességi skálán a maximális, 10-es besorolást kapta, míg a másik kettő 9,8 és 9 pontot érdemelt ki. Mindez a gyakorlatban azt jelenti, hogy három meglehetősen könnyen kihasználható, távoli károkozásokra is lehetőséget adó sebezhetőségről van szó, amelyek az érintett rendszerek kompromittálódásához vezethetnek, illetve adatszivárogtatást segíthetnek elő.
A kockázatokat tovább fokozza, hogy a sérülékenységek kihasználásához szükséges exploitok és információk már korábban elérhetővé váltak, ami miatt mostanra a kiberbűnözők felkészülten tudják ostromolni a sérülékeny rendszereket. És ezt sajnos egyre nagyobb intenzitással meg is teszik. A Shadowserver statisztikai adatai szerint jelenleg legalább 11 ezer ownCloud példány érhető el az internet felől, és ezek egy jelentős része - frissítések hiányában - teljesen kiszolgáltatott a támadásokkal szemben. (A legtöbb ilyen kiszolgáló Németországban, az USA-ban és Franciaországban található.)
Az ownCloudot érintő sérülékenységek közül az egyik a Graphapi kapcsán merült fel, a második a WebDAV API, míg a harmadik az oauth2 esetében van jelen.
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat