Google hirdetésekkel terjed a fertőzött webböngésző
Az Arc webböngésző népszerűségének növekedéséből immár a netes csalók is megpróbálnak hasznot húzni.
Az Arc webböngésző tavaly nyáron jelent meg macOS operációs rendszert futtató számítógépekhez. A korábbiaktól eltérő működési modellel rendelkező, többek között a hatékony keresésekre kiélezett böngésző már kezdetek óta meglehetősen pozitív fogadtatást kapott. A szélesebb körű elterjedését pedig már az is segíti, hogy idén a Windows kompatibilis kiadása is elérhetővé vált. Mindez azonban a csalók figyelmét sem kerülte el.
A Malwarebytes biztonsági kutatói arra hívták fel a figyelmet, hogy úgynevezett malvertising kampányok keretében a Google keresőjében megjelenő hirdetések között felbukkantak olyan reklámok is, amelyek látszólag az Arc böngésző letöltésére buzdítanak. A valóságban azonban vírusterjesztési célokat szolgálnak.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apple 57 biztonsági rést foltozott be a macOS operációs rendszeren.
-
Az Apple iOS és az iPadOS fontos biztonsági frissítést kapott.
-
18 biztonsági hibajavítást tartalmazó frissítés érkezett az Apple watchOS-hez.
-
Az Adobe InDesign három sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
Nagyon jelentős biztonsági frissítés érkezett az Adobe After Effects szoftverhez.
-
Az Adobe Audition alkalmazás kapcsán fél tucat biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Microsoft letölthetővé tette a februári hibajavításokat a Windows-hoz.
-
Megérkeztek az Office februári biztonsági frissítései.
-
A SAP elérhetővé tette a februári biztonsági frissítéseit.
-
A Power BI Report Server egy fontos besorolású frissítést kapott.
Az idei téli olimpia közeledtével nemcsak a sportolók, hanem a kiberbűnözők is csúcsformába lendülnek – figyelmeztetnek az ESET kiberbiztonsági szakértői.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2026” pályázatot.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat












