Fogorvosokra támadtak a zsarolóvírusok
Több száz amerikai fogorvosi rendelő járt pórul egy zsarolóvírus miatt. Az eset amellett, hogy sok tanulsággal szolgál, világszerte veszélyes precedenst teremthet.
A zsarolóvírusok egyre inkább célzott támadásokban jutnak szerephez. Vagyis a korábbi tömeges terjedésük helyett inkább az figyelhető meg, hogy egy-egy cég, szervezet vagy vállalkozások egy csoportja kerül célkeresztbe. Ez történt a napokban is az Egyesült Államokban, ahol fogászati rendelők kerültek igencsak kellemetlen helyzetbe.
A támadás augusztus 26-án kezdődött, amikor a Digital Dental Record (DDS) által biztosított, DDS Safe nevű felhős adatmentő szolgáltatás üzemeltetői baljós jelekre lettek figyelmesek. Egyre több adat vált elérhetetlenné, és minden jel arra utalt, hogy a rendellenességek forrásának a fogászatok számára online szolgáltatásokat biztosító PercSoft rendszerei számítanak. Mire azonban sikerült izolálni a támadást, addigra legalább 400 rendelő adatát titkosította le a manapság elég gyakran felbukkanó Sodinokibi zsarolóvírus.
Az incidens részleteiről egyelőre a két cég nem kívánt beszámolni, így nem lehet tudni, hogy a károkozó miként tudott bejutni a felhős infrastruktúrába. A Sodinokibi arról ismert, hogy nem kizárólag a felhasználók megtévesztésére hagyatkozik a terjedése során, hanem képes különféle sebezhetőségek kihasználására is.
Prémium előfizetéssel!
-
A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.
-
Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.
-
Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.
-
A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.
-
A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.
-
A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.
-
A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat