Figyeljünk, hogy mikor engedélyezzük a webkamerát!

​A felhasználók csaknem egynegyede mindig engedélyt ad arra, hogy az alkalmazások és a szolgáltatások hozzáférjenek a mikrofonhoz vagy a webkamerához.
 

Az elmúlt évben a videókonferenciákra való áttérés óriási növekedést eredményezett egyes alkalmazások, például a Microsoft Teams vagy a Zoom használatában. Ezzel párhuzamosan globális hiány lépett fel a webkamerák piacán, rengeteg piacvezető szállító tapasztalt hatalmas mértékű keresletnövekedést.
 
Mivel az online konferenciák, beszélgetések a mindennapi élet részévé váltak, ezért az emberek egyre gyakrabban voltak hajlandók hozzáférést adni a különféle alkalmazásoknak a mikrofonjukhoz és a kamerájukhoz. A Kaspersky felmérése szerint a 25-34 év közötti korosztály 27 százaléka mindig engedélyezi a hozzáférést. Ugyanakkor kevésbé jellemző mindez az idősebb korosztályra: az 55 évesnél idősebb válaszadók 38 százaléka mondta azt, hogy soha nem engedélyez ilyenfajta hozzáférést az appok és a szolgáltatások számára.
 
A kellő óvatosság és a modern kommunikációs eszközök nyújtotta előnyök közötti egyensúlyt úgy lehet a legkönnyebben megteremteni, ha körültekintően megvizsgáljuk az általunk használt alkalmazásokat és szolgáltatásokat, valamint az általuk kért engedélyeket. Teljesen normális például, ha egy videókonferencia alkalmazás hozzáférést kér a kamerához. Ugyanakkor, ha egy bármilyen releváns funkció nélküli alkalmazás minden megalapozott indok nélkül hozzáférést kér a mikrofonunkhoz, akkor érdemes megfontoltan cselekedni.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.

  2. 3

    A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  3. 4

    A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 4

    A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.

  5. 3

    A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.

  6. 4

    A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.

  7. 3

    Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.

  8. 5

    A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.

  9. 5

    A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.

  10. 3

    A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.

Partnerhírek
​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

hirdetés
Közösség