Fénykorukat élik a kártékony bővítmények
Több millió felhasználó töltött már le kártékony kiegészítőket különféle webböngészőkhöz. Számukra mindez sok bosszúsággal járt.
A Kaspersky egy olyan felmérést készített, amelynek révén arra kívánt választ találni, hogy manapság mekkora problémát jelentenek a kártékony böngészőkiegészítők. Kiderült, hogy nagyot, hiszen 2020 óta körülbelül 7 millió alkalommal telepítettek nemkívánatos bővítményeket a felhasználók. Ebből az idei év első hat hónapjában 1,3 millió problémás letöltést detektált a vállalat. Fontos megjegyezni, hogy ezek az aggasztó adatok kizárólag a Kaspersky alkalmazásai által gyűjtött telemetriai adatokra támaszkodnak, vagyis ennél a probléma jóval súlyosabb és kiterjedtebb.
A biztonsági cég szerint nagyon sok hamis, illetve kártékony kiegészítővel lehet találkozni az interneten, amelyek általában reklámok megjelenítésével bosszantják a felhasználókat, illetve monitorozzák a felhasználói szokásokat. A három legelterjedtebb ártalmas kiegészítő a következő:
WebSearch: folyamatosan figyelemmel kíséri a felhasználó által letöltött oldalakat és az érdeklődési körnek megfelelően jelenít meg hirdetéseket, valamint módosítja a webböngésző kezdőoldalát.
Prémium előfizetéssel!
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat