FBI: veszélyesek lehetnek a QR-kódok
Az egyre több manipulált QR-kód miatt az FBI biztonsági figyelmeztetést adott ki.
Az FBI munkatársai mind több olyan csalással találkoznak, amelyek manipulált, meghamisított QR-kódok révén következnek be. Az elkövetők trükkje alapvetően nagyon egyszerű, hiszen mindössze azt használják ki, hogy a QR-kódok alapvetően semmitmondóak az emberek számára. Csak akkor derül ki, hogy mit is rejtenek, amikor azt a felhasználó például az okostelefonja segítségével leolvassa. Amikor ez megtörténik, akkor a kódolt tartalom függvényében alkalmazások (általában az alapértelmezett webböngésző) nyílik meg.
Az elmúlt időszakban elszaporodó csalások során a támadók többféle módszert is bevetettek. Gyakori, hogy boltokban, nyilvános helyeken lecserélik a kihelyezett kódokat. Igyekeznek minél több manipulált QR-kódot átmatricázni például pénztáraknál, mivel ezeken a helyeken az emberek sietnek, és nem igazán figyelik, hogy a fizetéskor milyen oldal nyílik meg. Ha pedig egy csalók által készített, adathalász oldal jelenik meg a webböngészőben a hamis QR-kódok alapján, akkor a vásárlók adatai könnyedén rossz kezekbe kerülhetnek.
Ugyanakkor a QR-kódos trükközések nem kizárólag a fizikai, hanem a virtuális világban is egyre elterjedtebbek. Ez esetekben az elkövetők adathalász leveleket állítanak össze, amelyekbe nem szokásos linkeket vagy gombokat helyeznek el, hanem QR-kódot. Ezáltal képesek megtéveszteni a védelmi alkalmazásokat is.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat