Ezzel a botnettel jól meggyűlik a baja a Google-nek
A Google mind technológiai, mind jogi téren komoly küzdelmet folytat a BadBox botnet ellen.
A BadBox botnet már több éve okoz komolyabb károkat azáltal, hogy AOSP (Android Open Source Project) alapú készülékek megfertőzésével egy jelentős kiterjedésű, számos ártalmas célra felhasználható hálózatot biztosít a kiberbűnözők számára.
A botnetet 2024 decemberében a német hatóságoknak sikerült megbénítaniuk, de sajnos az öröm nem tartott sokáig, mivel rövid időn belül elindult a BadBox 2.0, amely azóta is szedi áldozatait. A legfrissebb adatok szerint áprilisban már legalább 10 millió fertőzött mobil és IoT eszköz kapcsolódott hozzá.
A BadBox elleni fellépést leginkább a Google sürgeti, ami egyáltalán nem meglepő, hiszen a botnet nagyon gyakran a vállalat hirdetési platformját használja ki arra, hogy pénzzel tömje az üzemeltetők zsebét. Mindezt általában olyan módon éri el, hogy a fertőzött készülékeken a háttérben, a felhasználó tudta nélkül weboldalakat nyit meg, valamint webes kereséseket folytat, amivel hirdetési csalásoknak alapoz meg.
A BadBox 2.0 alapvetően kétféleképpen kerülhet fel a készülékekre. A kiberbűnözők vagy hamis, káros alkalmazások telepítésére veszik rá a felhasználókat, vagy olcsó, androidos eszközöket vásárolnak fel, amelyek firmware kódját manipulálják, és úgy értékesítik tovább azokat a piacon. Nem kizárólag okostelefonokkal és táblagépekkel manipulálnak, hanem például okostévékkel is.
A Google a napokban jogi lépéseket tett a BadBox 2.0 mögött meghúzódó kiberbandával szemben, de nagyon kérdéses, hogy ez mire lesz elég. Különösen annak fényében, hogy a vállalat információ szerint a BadBox csoport Kínából végzi a nem éppen áldásos tevékenységét.
-
Hat biztonsági rést foltozott be a Google a ChromeOS operációs rendszeren.
-
Az Apache HTTP Server egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A SonicWall SMA100 SSL-VPN kapcsán négy biztonsági hibára derült fény.
-
Jelentős biztonsági frissítés érkezett a Firefoxhoz.
-
A Google Chrome két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A Node.js két sérülékenységet tartalmaz.
-
A Sophos Firewall kapcsán öt biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.
-
A Grafana fejlesztői három biztonsági hibáról számoltak be.
-
A Microsoft újabb biztonsági javításokat adott ki az Edge webböngészőhöz.
-
Az IBM HTTP Serverhez három biztonsági javítás vált letölthetővé.
Az ESET közzétette legfrissebb kiberfenyegetettségi jelentését, amely a 2024. december és 2025. május közötti időszakban tapasztalt kiberkockázatokat mutatja be
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat