Ezek a legveszélyesebb biztonsági rések
Megszületett a sebezhetőségek legújabb toplistája, amely jól rávilágít arra, hogy mire kell(ene) leginkább odafigyelniük a fejlesztőknek és a biztonsági szakembereknek.
A MITRE legutóbb nyolc évvel ezelőtt tette közzé azt a toplistáját, amely a szoftveres sérülékenységek legveszélyesebb típusait tartalmazta. A biztonsági kutatók úgy határoztak, hogy itt az ideje egy friss toplista összeállításának, hiszen az elmúlt években sokat változott a szoftverbiztonság.
A 2019-es rangsor esetében fontos megjegyezni, hogy az nem kizárólag a sebezhetőségek veszélyessége alapján alakult ki. Egyebek mellett az is sokat nyomott a latba, hogy az egyes biztonsági réseket milyen széles körben, milyen gyakran használják ki a kiberbűnözők a támadásaik során. Ezek alapján az első helyre azok a hibák kerültek, amelyek a nem megfelelően korlátozott memóriakezelési műveletekre vezethetők vissza. Ezeket követik az XSS (Cross-site Scripting) típusú sérülékenységek, majd a nem kellően ellenőrzött bemeneti adatok problémája következik. Érdekesség, hogy a veszélyességi rangilistán első helyen végzett SQL injection ezen a 25-ös toplistán "csak" a hatodik helyre került. (A nyolc évvel ezelőtti rangsorban még az élen végzett ez a típusú sebezhetőség.)
Az NVD (National Vulnerabilities Database) adatbázisát is felhasználó elemzések végül az alábbi toplistát eredményezték:

Forrás: MITRE
További információk a biztonsági hibák kategorizálásáról a MITRE weboldalán olvashatók.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat