Ez baj! Feltámadt a Locky zsaroló program

Igencsak rossz hírrel kezdődik a hét. A már eddig is nagy károkat okozó Locky zsaroló program visszatért, és megint elkezdte rombolni a fájlokat.
 

A Locky zsaroló program először 2016-ban ütötte fel a fejét, és nagy lendülettel kezdte hódító útját. Hamar a legveszélyesebb számítógépes kártevők közé küzdötte fel magát. Hazánkba is betette a lábát, így a magyar felhasználók sem mentesültek a kockázatok alól. Az elmúlt évben számos variánsa jelent meg, és a globális szintű károkozásaival dollármilliós károkat idézett elő. A szerzemény minden szervezettel szemben könyörtelen volt, amit jól példáz az egyik hollywoodi egészségügyi központ esete is, amelynek informatikai rendszere még 2016 februárjában fertőződött meg, és 17 ezer dollár fejében sikerült helyreállítani a betegek Locky által titkosított adatait.
 
A zsaroló program az elmúlt időszakban háttérbe szorult, nem igazán lehetett hallani felőle. Ennek valódi okai nem ismertek, de feltételezések szerint a Locky széles körű tejerjedésének az vetett véget, hogy a Necurs nevű botnet mögött álló csoport a Locky helyett inkább áttért a Dridex banki trójai terjesztésére. Ezzel pedig a zsaroló program elvesztette a legfontosabb terjesztési csatornáját. Sajnos csak mostanáig, ugyanis a károktevő ismét felbukkant.
 
Marad az e-mailezés
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.

  2. 4

    Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.

  3. 4

    Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.

  4. 3

    Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.

  5. 3

    A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.

  6. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.

  7. 4

    A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.

  8. 3

    A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.

  9. 3

    A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.

  10. 4

    Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség