Ez a Chrome-kiegészítő mindent visz

​A Rilide nevű, kártékony böngészőkiegészítőnek egy újabb változata jelent meg, amely a korábbi kiadásoknál is több kockázatot tartogat.
 

A Rilide Stealer nem más, mint egy Chromium-alapú böngészőkhöz kifejlesztett, kártékony bővítmény. A feladatát egyebek mellett Chrome, Edge, Brave és Opera alkalmazásokba beépülve is képes ellátni. A célja pedig nem más, mint hogy minél több bizalmas, érzékeny adatot lovasítson meg a fertőzött böngészőkből, illetve azokon keresztül az érintett rendszerekről.

A kártékony bővítmény első változatára idén áprilisban figyeltek fel a kutatók. Akkor kiderült, hogy a kiegészítő elsősorban böngészőkben eltárolt adatokra pályázik. Fokozott érdeklődést mutatott egyebek mellett az e-mail fiókokhoz tartozó hitelesítő információk, valamint a kriptopénzekhez/kriptotárcákhoz kapcsolódó adatok iránt.

A Trustwave Spiderlabs csapata az utóbbi napokban arra lett figyelmes, hogy egy csendesebb időszak után a Rilide megújult formában tért vissza. Az új változata már megfelel a Google böngészőkiegészítőkre vonatkozó legújabb előírásainak, és több olyan módszert alkalmaz, melyek a detektálását megnehezítik.

A vizsgálatok szerint a Rilide a korábbiaknál nagyobb hangsúlyt helyez a banki adatok kiszivárogtatására, valamint alkalmassá vált képernyőképek készítésére is. Az összegyűjtött adatokat Telegram csatornákon keresztül juttatja el a bűnözőkhöz.

A Rilide jelenleg nem található meg a hivatalos Chrome áruházban. Ugyanakkor számos módon terjesztik az elkövetők. Felbukkant már Drive-nak álcázott kiegészítő, valamint hamis VPN és tűzfal megoldás formájában is, de PowerPoint alapú adathalászat során is előkerült. 

A Rilide-ot a készítői egyes alvilági fórumokon áruba bocsátották, és azt 5000 dollárért kínálják megvásárlásra.
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség