Ez a Chrome-kiegészítő mindent visz
A Rilide nevű, kártékony böngészőkiegészítőnek egy újabb változata jelent meg, amely a korábbi kiadásoknál is több kockázatot tartogat.
A Rilide Stealer nem más, mint egy Chromium-alapú böngészőkhöz kifejlesztett, kártékony bővítmény. A feladatát egyebek mellett Chrome, Edge, Brave és Opera alkalmazásokba beépülve is képes ellátni. A célja pedig nem más, mint hogy minél több bizalmas, érzékeny adatot lovasítson meg a fertőzött böngészőkből, illetve azokon keresztül az érintett rendszerekről.
A kártékony bővítmény első változatára idén áprilisban figyeltek fel a kutatók. Akkor kiderült, hogy a kiegészítő elsősorban böngészőkben eltárolt adatokra pályázik. Fokozott érdeklődést mutatott egyebek mellett az e-mail fiókokhoz tartozó hitelesítő információk, valamint a kriptopénzekhez/kriptotárcákhoz kapcsolódó adatok iránt.
A Trustwave Spiderlabs csapata az utóbbi napokban arra lett figyelmes, hogy egy csendesebb időszak után a Rilide megújult formában tért vissza. Az új változata már megfelel a Google böngészőkiegészítőkre vonatkozó legújabb előírásainak, és több olyan módszert alkalmaz, melyek a detektálását megnehezítik.
A vizsgálatok szerint a Rilide a korábbiaknál nagyobb hangsúlyt helyez a banki adatok kiszivárogtatására, valamint alkalmassá vált képernyőképek készítésére is. Az összegyűjtött adatokat Telegram csatornákon keresztül juttatja el a bűnözőkhöz.
A Rilide jelenleg nem található meg a hivatalos Chrome áruházban. Ugyanakkor számos módon terjesztik az elkövetők. Felbukkant már Drive-nak álcázott kiegészítő, valamint hamis VPN és tűzfal megoldás formájában is, de PowerPoint alapú adathalászat során is előkerült.
A Rilide-ot a készítői egyes alvilági fórumokon áruba bocsátották, és azt 5000 dollárért kínálják megvásárlásra.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat