Erős hibajavító kedden van túl a Microsoft
A Microsoft a márciusi hibajavító kedden több mint száz biztonsági rést foltozott be. A legtöbb hibajavítást a Windows kapta.
Nem mondhatjuk, hogy a Microsoft fukarkodott volna a biztonsági hibajavításokkal ebben a hónapban. Összesen 115 sérülékenységet szüntetett meg az operációs rendszereiben és a különféle alkalmazásaiban. Összesen 24 sebezhetőség kapott kritikus veszélyességi besorolást, 88 a fontos, míg 3 a mérsékelten kockázatos kategóriába került. A legtöbb kockázatot felvető hibákról ezúttal is elmondható, hogy jogosulatlan távoli kódfuttatást tehetnek lehetővé, és akár teljes mértékben átvehetővé tehetik az irányítást az érintett rendszerek felett. Már csak ezért sem célszerű halogatni a frissítések telepítését.
A legtöbb biztonsági hibáról a Windows szabadult meg, amelynek több tucat összetevője, funkciója érintett a mostani hibajavítások által. Egyebek mellett a grafikus összetevők, a DirectX, a kernel, de még az IIS kiszolgáló is. Hasonlóan frissítésre szorul a Windows Defender védelem is.
A Windows mellett fontos javításokkal gyarapodott a Word alkalmazás, amelyen öt biztonsági rést foltoztak be a fejlesztők. A speciálisan összeállított dokumentumokkal kihasználható hibák jogosulatlan kódfuttatásra is módot adhatnak. Vállalati környezetekben pedig plusz teendő a SharePoint kiszolgálók frissítése.
Prémium előfizetéssel!
-
A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.
-
A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.
-
A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat