Elrajtolt a Proton Docs szolgáltatás
A Proton a Google Docs mintájára elindította a saját, biztonságos dokumentumkezelő szolgáltatását.
A svájci Proton elsősorban a szigorú adatvédelmi technológiákkal és szabályokkal körülbástyázott online szolgáltatásairól ismert. A legnépszerűbb megoldása a Proton Mail, amely titkosított, biztonságos elektronikus levelezést tesz lehetővé. Az elmúlt években a fejlesztők rendszeresen újabb és újabb szolgáltatásokkal rukkoltak elő, így a portfólió egyre szélesedik. Elég, ha csak a Proton VPN, a Proton Pass vagy a Proton Drive megjelenésére gondolunk.
Az elmúlt napokban a Proton egy újabb figyelemreméltó újdonsággal rukkolt elő, amely nem más, mint a Proton Docs. Ahogy a neve is mutatja ez egy online dokumentumkezelést és csoportmunkát elősegítő szolgáltatás. Nem titkoltan a Google Docs egyik riválisaként indul útnak, és elsősorban a szigorúbb adatvédelemmel kívánja megnyerni felhasználókat.
A Proton Docs egyik legfontosabb jellemzője, hogy nyílt forráskódú, ami nagyfokú átláthatóságot és auditálhatóságot biztosít. Természetesen ez a szolgáltatás is végponttól végpontig terjedő titkosítást alkalmaz (minden billentyűleütés esetén). A Proton pedig a Docs esetében is garantálja, hogy adatokat harmadik félnek nem ad át.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat