Eladósorba került a Knight zsarolóvírus
Az egyik alvilági internetes fórumon eladásra kínálják a Knight zsarolóvírus forráskódját. Ez pedig végül a kártékony program további fejlődéséhez vezethet.Amikor egy ismertebb ártalmas program forráskódja kikerül az internetre, vagy azt elkezdik árulni a készítői, akkor az mindig különös figyelmet érdemel. Ilyenkor ugyanis az adott károkozó fejlesztése új lendületet vehet, ami még veszélyesebbé teheti azt.
A KELA biztonsági cég elemzői nemrégen bukkantak rá az egyik hackerfórumon arra a hirdetésre, amely a Knight zsarolóvírus forráskódját reklámozta. Az ismeretlen eladó az árat ugyan nem közölte, de jelezte, hogy a forráskódot mindössze egy példányban, egy vásárlónak fogja eladni (minden bizonnyal annak, aki a legtöbbet kínálja a szerzeményért). A vásárló megkapja a Knight 3.0 forráskódját és a kapcsolódó webes rendszerek minden elemét.
A Knight első változata tavaly nyáron jelent meg, míg a most áruba bocsátott, 3.0-ás kiadás novemberben kezdett terjedni. A zsarolóvírus viszonylag nagy ismertségre tett szert, amit elsősorban azzal ért el, hogy a támadók kezébe egy egyszerűen, több platform alatt is használható fegyvert adott. A legújabb variánsa alkalmas Windows, macOS, Linux rendszerek térdre kényszerítésére, titkosítására, valamint adatszivárogtatásra is. Emellett képes a VMware ESXi alapú virtualizált környezetekben történő pusztításra.
A biztonsági szakértők szerint a Knight eddig legalább 50 jelentősebb támadáshoz járult hozzá. A fentiek viszont azt sugallják, hogy a terjesztői most felhagynak a ténykedésükkel, és utoljára még megpróbálnak további pénzt bezsebelni a szerzeményükből.
-
A Junos OS három hibajavítással bővült.
-
Öt biztonsági hibajavítás kiadásával indította az évet a Palo Alto Networks.
-
A SonicWall biztonsági javításokat adott ki a SonicOS-hez.
-
A SeaMonkey fejlesztői két biztonság hibát javítottak.
-
A Google három tucat biztonsági hibáról számolt be az Android kapcsán.
-
A Google Chromecast egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
A wolfSSL esetében egy biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Red Hat OpenShift Container Platformhoz két hibajavítás érkezett.
-
A PAN-OS-hez egy újabb hibajavítás érkezett.
-
Az Adobe egy soron kívüli hibajavítást adott ki a Adobe ColdFusion alkalmazáshoz.
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?
Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.