Egyre veszélyesebb a Raccoon Stealer banda
A Raccoon Stealer nevű, adatlopásra alkalmas károkozó rohamosan fejlődik. Mindent ellop a webböngészőkből, és már kriptopénzre is ugrik.
Az adatlopásra alkalmas kártékony programok fontos szerepet töltenek be a digitális bűnözés ökoszisztémájában. Gyors megtérülést kínálnak a csalók számára, és egy könnyű, olcsó belépési pontot nyújtanak a nagyobb támadásokhoz. A bűnözők gyakran a netes feketepiacon adják el a lopott hitelesítő adatokat, lehetővé téve ezzel más csalók számára, hogy visszaéléseket kövessenek el. Sajnos folyamatos kereslet van az ellopott felhasználói adatokra - különösen a legitim szolgáltatásokhoz hozzáférést biztosító azonosítókra.
A Sophos által vizsgált Raccoon Stealert általában kéretlen e-maileken keresztül terjesztik az elkövetők. Ezen alvilági kampány esetében is szerephez jutnak különféle letöltő programok, amelyeket a csalók szoftvertelepítőknek álcáznak. Ezek a dropperek a Raccoon Stealert különféle támadóeszközökkel ruházzák fel, melyek közé káros böngészőkiegészítők, YouTube botok, sőt zsarolóvírusok is tartozhatnak.
A biztonsági cég kiemelte, hogy a Raccoon Stealer mögött meghúzódó kiberbanda a Telegram szolgáltatásaival is képes visszaélni, ugyanis a népszerű chat programon keresztül tudja vezérelni a kártékony szerzeményét.
- nyilatkozta a Sophos."Az általunk követett kampány megmutatta, hogy a Raccoon Stealer jelszavakat, sütiket és a weboldalakhoz kapcsolódó, automatikusan kitöltésre kerülő szövegeket lop, beleértve a hitelkártya adatokat és más személyes azonosító információkat, amiket a böngésző tárol. A Raccoon Stealer már kriptotárcákat is támad"
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat