Egymillió dollárt értek a Facebook hibái
A Facebook tavaly megközelítőleg egymillió dollárt fizetett azon szakembereknek, akik első kézből jeleztek számára biztonsági réseket. Ezáltal a népszerű közösségépítő több mint 500 hibától szabadult meg.
A Facebook 2011-ben indította útjára azt a jutalmazási programját, amelynek keretében a különféle szolgáltatásait, alkalmazásait érintő sebezhetőségek feltáróit díjazni kezdte. Az évek során bebizonyosodott, hogy a program igencsak hasznos szolgálatot tesz, és érdemben hozzájárul a közösségépítő biztonságának fokozásához. 2011 óta a vállalat több mint 4,3 millió dollárt fizetett azoknak, akik veszélyes biztonsági hibákról rántották le a leplet.
Ami a tavalyi évet illeti, a jutalmazási program tovább pörgött. 127 országból több mint 5543 szakember jelentett be összesen több mint 13 ezer sérülékenységet. Ezek közül végül 526 jelentés bizonyult olyan szintűnek, ami pénzdíjjal járt. A vállalat 210 hibabejelentőt jutalmazott összesen 936 ezer dollárral. Ez kevesebb mint a 2014-es, 1,3 millió dolláros érték, ugyanakkor tavaly a kiemelt veszélyességi kategóriába mégis 38 százalékkal több sérülékenység került. Vagyis az átlagosan 1780 dollárral elismert hibabejelentők mind veszélyesebb biztonsági résekre hívták fel a figyelmet.
A Facebook úgy nyilatkozott, hogy az elmúlt évben benyújtott sebezhetőségi jelentések általánosságban véve sokkal jobb minőségben készültek, mint a megelőző időszakokban. A sérülékenységek kihasználására vonatkozó iránymutatások letisztultak, és a potenciális támadási lehetőségek leírásai is pontosabbá váltak. Ennek köszönhetően a bejelentések feldolgozása, értékelése könnyebb lett. A vállalat szerint minden bejelentést komolyan vesznek, és a lehető leghamarabb igyekeznek mindet kivizsgálni. Átlagosan néhány napon belül kapnak választ a sebezhetőségek feltárói.
Reginaldo Silva, a Facebook biztonsági mérnöke úgy nyilatkozott, hogy a felfedezett sebezhetőségek azt mutatják, hogy a hagyományos XSS és CSRF sérülékenységek egyre kevesebb alkalommal ütik fel a fejüket, ami azt jelenti, hogy már a fejlesztések során sikerül ezek nagy részét kiküszöbölni. Ugyanakkor a hibajelentések arra is felhívták a figyelmet, hogy az üzleti logika szintjén meg akadnak problémák.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat