Discord fiókokra is lecsap az AXLocker vírus
Az AXLocker minden számítógépen komoly pusztítást képes végezni, de a Discord felhasználók körében még egy további alattomos húzása is van.
Az utóbbi időben a zsarolóvírusokat fejlesztő és terjesztő csoportok mind mohóbbá váltak, és a fájlok titkosítása mellett egyre gyakrabban vetik be a szerzeményeiket egyéb károkozásokhoz, például adatlopáshoz is. Így egy-egy fertőzés alkalmával a kockázatok jelentősen növekednek.
A Cyble biztonsági kutatói által lefülelt AxLocker nevű zsarolóvírus is azon kártékony programok közé sorolható, amelyek többféle módon képesek károkat okozni.
Az AxLocker az alkalmazott technikáit tekintve nem tekinthető egy nagyon kifinomult vírusnak, de ettől függetlenül komoly károkokat képes okozni. Az elsődleges feladata, hogy fájlokat tegyen tönkre azáltal, hogy AES alapú titkosításnak veti alá a felhasználó legértékesebb állományait, köztük dokumentumokat, képeket, videókat is. A károkozó ugyanakkor érintetlenül hagyja a Windows rendszerkönyvtárait elsősorban azért, hogy a fertőzött számítógép továbbra is használható maradjon, és a felhasználó fel tudja venni a kapcsolatot a csalókkal. A titkosítási folyamat érdekessége, hogy a károkozó ez esetben nem változtatja meg a kompromittált állományok nevét, azokhoz nem fűz hozzá új kiterjesztést.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat