Csak óvatosan az ünnepi bevásárlásokkal!

​A karácsonyi és az újévi ajándékozás, majd a januári kiárusítások az internetes fizetéseket is felpörgetik. A biztonságról azonban soha nem szabad megfeledkezni.
 

Bár az online vásárlás kínálta kényelem nagyon csábító, sokan aggódnak az online fizetések védettsége miatt. Sajnos az aggodalmaik gyakorta megalapozottak. A Kaspersky Lab felmérése feltárta, hogy az online vásárlók 32 százalékának lopták már el banki, pénzügyi szolgáltatásokhoz tartozó hitelesítő adatait, egyes esetekben pénzét is. Egynegyedük pedig soha nem látta viszont a pénzét.
 
Az online vásárlás olyan, mintha egy nagy bevásárlóközpontban lennénk, csak éppen különféle e-kereskedelmi platformokon keresztül vásárolhatunk. Ekkor az emberek több mint a fele amiatt aggódik a legjobban, hogy a kiberbűnözők hozzáférnek a pénzügyi adataikhoz. Ugyanakkor a válaszadók harmada nem tartja számon, hogy mely weboldalakon, illetve alkalmazásokban adta meg ezeket az adatait.
 
A fogyasztók arra törekszenek, hogy a hitelesítő adataik könnyen megtalálhatók és megjegyezhetők legyenek, sőt, a válaszadók közül minden ötödik előszeretettel tárolja őket valamilyen eszközön. Így online vásárláskor egyszerűbb és kényelmesebb a hitelesítő adatokat megadni. Azonban, ha az eszköz elvész vagy ellopják, akkor a felhasználó nem kizárólag a személyes adatait kockáztatja, hanem a pénzét is.
 
Sok a lehetőség

A digitális fizetési módok széles köre nagy szabadságot ad a vásárlóknak a kedvenc áru- vagy szolgáltatás értékének kiegyenlítéséhez. A legkedveltebb fizetési módot még mindig a bank- és a hitelkártyák, a bankszámláról történő közvetlen átutalás, valamint az online fizetési szolgáltatások, például a PayPal jelentik. Az okostelefonoknak és az okosóráknak köszönhetően a vásárlóknak már pénztárcát, készpénzt vagy akár plasztikkártyát sem kell maguknál hordaniuk.
 
"Az év vége és a karácsony egy csodálatos időszak, amikor mindenki ajándékokat vásárol a családtagjainak és a barátainak. Ugyanakkor senki sem szeretné, ha ezt az időszakot elrontaná egy nem biztonságos tranzakció vagy online csalás miatt elszenvedett anyagi veszteség. Nagyon oda kell figyelnünk a pénzügyi adatainkra és az online fizetéseinkre. Ügyelnünk kell arra, hogy ne adjuk meg a bankkártyánk adatait nem megbízható weboldalakon, illetve, hogy ne fizessünk nem megfelelően védett eszközről" - mondta Marina Titova, a Kaspersky Lab egyik vezetője.
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség