Célpontok a hackerversenyen: Teams, Zoom és egy Tesla
Idén is megrendezik a nemzetközi Pwn2Own hackerversenyt, amelyen ismét célkeresztbe lehet állítani egy Tesla Model 3-at.
Évek óta az egyik legnagyobb érdeklődésre számot tartó hackerversenynek a Pwn2Own számít, amelyet minden tavasszal hagyományosan a vancouveri CanSecWest konferencia keretében rendez meg a Trend Micro. Minden évben új kategóriákban lehet nevezni. Tavaly a rendszervény leginkább azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy kibővült egy önvezető autók kategóriával, amelynek keretében egy Teslát lehetett térdre kényszeríteni.
A rendezvényen idén is fel fog bukkanni egy Tesla Model 3, amelynek meghackeléséért akár 500 ezer dollár jutalmat is be lehet zsebelni. Ehhez azonban a gépkocsi kritikus fontosságú alkotóelemeit kell sikeresen ostromolni. Például WiFi vagy Bluetooth kapcsolattal az infotainment rendszeren keresztül el kell jutni az Autopilot összetevőihez.
A Tesla mellett természetesen lesz más célpont is. Idén újdongásként jelenik meg a vállalati kommunikációs kategória. Ennek révén a fehérkalaposok Zoom és Microsoft Teams töréseket mutathatnak be. Nyilván nem véletlen a kategóriaválasztás, hiszen az elmúlt évben a koronavírus miatt jelentős mértékben megemelkedett ezen szolgáltatások használata.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat