Célpontok a hackerversenyen: Teams, Zoom és egy Tesla
Idén is megrendezik a nemzetközi Pwn2Own hackerversenyt, amelyen ismét célkeresztbe lehet állítani egy Tesla Model 3-at.
Évek óta az egyik legnagyobb érdeklődésre számot tartó hackerversenynek a Pwn2Own számít, amelyet minden tavasszal hagyományosan a vancouveri CanSecWest konferencia keretében rendez meg a Trend Micro. Minden évben új kategóriákban lehet nevezni. Tavaly a rendszervény leginkább azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy kibővült egy önvezető autók kategóriával, amelynek keretében egy Teslát lehetett térdre kényszeríteni.
A rendezvényen idén is fel fog bukkanni egy Tesla Model 3, amelynek meghackeléséért akár 500 ezer dollár jutalmat is be lehet zsebelni. Ehhez azonban a gépkocsi kritikus fontosságú alkotóelemeit kell sikeresen ostromolni. Például WiFi vagy Bluetooth kapcsolattal az infotainment rendszeren keresztül el kell jutni az Autopilot összetevőihez.
A Tesla mellett természetesen lesz más célpont is. Idén újdongásként jelenik meg a vállalati kommunikációs kategória. Ennek révén a fehérkalaposok Zoom és Microsoft Teams töréseket mutathatnak be. Nyilván nem véletlen a kategóriaválasztás, hiszen az elmúlt évben a koronavírus miatt jelentős mértékben megemelkedett ezen szolgáltatások használata.
Prémium előfizetéssel!
-
Hat biztonsági rést foltozott be a Google a ChromeOS operációs rendszeren.
-
Az Apache HTTP Server egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A SonicWall SMA100 SSL-VPN kapcsán négy biztonsági hibára derült fény.
-
Jelentős biztonsági frissítés érkezett a Firefoxhoz.
-
A Google Chrome két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A Node.js két sérülékenységet tartalmaz.
-
A Sophos Firewall kapcsán öt biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.
-
A Grafana fejlesztői három biztonsági hibáról számoltak be.
-
A Microsoft újabb biztonsági javításokat adott ki az Edge webböngészőhöz.
-
Az IBM HTTP Serverhez három biztonsági javítás vált letölthetővé.
Az ESET közzétette legfrissebb kiberfenyegetettségi jelentését, amely a 2024. december és 2025. május közötti időszakban tapasztalt kiberkockázatokat mutatja be
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat