Brutális zsarolóvírus söpör végig a világon

Újabb globális vírusinvázió vette kezdetét, amelynek már most számos nagyvállalat eset áldozatául. Ezúttal a Petya zsaroló program tért vissza.
 

Az eddigi jelentések szerint az elmúlt órákban hasonló vírustámadás kezdett kibontakozni, mint amit a múlt hónapban a WannaCry zsaroló program okozott. Ezúttal azonban nem egy teljesen új károkozó kezdte ostromolni a rendszereket, hanem a több mint egy évvel ezelőtt megjelent, Petya nevű ransomware tért vissza, méghozzá roppant nagy intenzitással.
 
Az eddigi hírek szerint a problémák először Ukrajnában jelentkeztek, ahol több ukrán bank és vállalat, majd a Boriszpili repülőtér informatikai rendszerébe is bekerült a Petya. Nem sokkal később a Reuters úgy értesült, hogy a legnagyobb orosz olajvállalat, a Rosznyefty is támadás áldozatává vált.
 
A vírusinvázió hamar tovább gyűrűzött. Az áldoztatok listáján eddig olyan vállalatok neve szerepel, mint például az Evraz, a Mars, a Nivea, a TESA, a Mondelez és a dán Maersk. Vagyis minden jel arra utal, hogy Európán már végig söpört a Petya, és egyes hírek szerint magyar vállalatokhoz is betette a lábát.

 
A Kaspersky Lab eddigi elemzései azt mutatják, hogy a Petya mostani kitörése valamivel kisebb, mint ami a WannaCry esetében megfigyelhető volt, de problémát jelent, hogy egyelőre nincs olyan megoldás, amivel egy csapásra meg lehetne gátolni a Petya terjedését. (Az első WannaCry variánsok esetében erre volt lehetőség.) Így most mindennél fontosabbá vált a víruskeresőket gyártó cégek gyors reakciója, és a víruskeresők gyakori frissítése.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A OpenVPN Server sérülékenysége szolgáltatásmegtagadási támadásokat idézhet elő.

  2. 3

    A Next.js kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.

  4. 3

    A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.

  5. 4

    A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.

  6. 3

    A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.

  7. 4

    A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.

  8. 3

    A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.

  9. 3

    Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.

  10. 4

    Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.

Partnerhírek
Pályázati Felhívás - „Az év információbiztonsági tartalom előállítója 2025”

A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.

8 tipp a félelemkeltő csalások elleni védelemhez

A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.

hirdetés
Közösség