Brutális mennyiségű koronavírusos levelet blokkol a Google
A Gmail az elmúlt héten több mint 18 millió olyan kártékony e-mailt blokkolt, amelyek a világjárványt igyekeztek a csalók javára fordítani.
A Google védelmi vonalai is töretlenül szűrik a kéretlen és kártékony elektronikus leveleket. Nyilván előfordul, hogy esetenként ártalmatlan küldemény is a spamek közé kerül, de eközben igen jelentős mennyiségű veszélyes vagy éppen bosszantó küldeménytől sikerül megszabadítani a postafiókokat. Mindez különös jelentőséggel bír akkor, amikor a csalók a koronavírussal kapcsolatos nagyfokú érdeklődést igyekeznek a saját javukra fordítani, és gátlástalanul próbálják kihasználni a felhasználók félelmét, kíváncsiságát, óvatlanságát.
A Google statisztikái szerint az elmúlt héten minden egyes nap körülbelül 18 millió olyan elektronikus levelet szűrtek ki a biztonsági megoldásai, amelyek a járvánnyal voltak összefüggésbe hozhatók, és elsősorban adathalász célokat szolgáltak. Ez azonban még nem minden, ugyanis koronavírussal összefüggő kéretlen levelekből (spamből) is akadt napi szinten 240 millió.
A Google közleménye szerint a kértelen és kártékony e-mailek 99,9 százalékát sikerül a jelenlegi technológiákkal még azelőtt megállítani, hogy azok a felhasználók beérkezett levelei között landolnának. Ennek ellenére az óvatosság indokolt, hiszen előfordulhatnak olyan küldemények, amelyek képesek átjutni e védelmeken.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat