Brutális harcot folytat az Apple a csalók ellen

​Az Apple évente több milliárd dollár értékben akadályoz meg csalásokat az App Store kapcsán.
 

Az Apple beszámolt arról, hogy az App Store esetében milyen nagyságrendű csalásfelderítő tevékenységre van szükség ahhoz, hogy a szolgáltatása a lehető legbiztonságosabb maradjon a felhasználók számára.
 
A vállalat közölte, hogy 2020 és 2023 között összesen 7 milliárd dollár volt azon potenciális csalási kísérletek összértéke, amelyek bekövetkeztét meg időben sikerült megakadályozni. A cég ez idő alatt 14 millió lopott bank-, illetve hitelkártyával történő visszaélést blokkolt összesen 3,3 millió felhasználói fiók vonatkozásában.
 
Tavaly 1,8 milliárd dollárnyi károkozást sikerült meggátolniuk a különféle csalásfelderítő technológiáknak és az erre a célra létrehozott csapatnak. A csalók 2023-ban 3,5 millió alkalommal kíséreltek meg lopott bank-, illetve hitelkártyával vásárolni az App Store-ban.

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Mautic alkalmazáshoz két biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  2. 3

    A Python esetében három biztonsági hiba javítására van szükség.

  3. 4

    A Microsoft számos biztonsági javítással adta ki az Edge böngésző legfrissebb verzióját.

  4. 3

    Az Apache HTTP Server kapcsán öt biztonsági hibára derült fény.

  5. 3

    Biztonsági frissítés érkezett a GLPI-hez.

  6. 4

    A React egy súlyos sebezhetőséget tartalmaz.

  7. 4

    A Splunk Enterprise egy biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  8. 3

    A Django két biztonsági hibajavítással bővült.

  9. 4

    13 biztonsági javítás érkezett a Google Chrome webböngészőhöz.

  10. 3

    Az Apache Struts-hoz egy biztonsági frissítés érkezett.

Partnerhírek
Túlélni a zsarolóvírust – hogyan lehet a kiberreziliencia versenyelőny?

A zsarolóvírus-támadások nem csupán technikai fennakadásokat vagy átmeneti anyagi veszteségeket okoznak – hanem akár egy teljes vállalkozás bukását is jelenthetik.

​Iskolakezdés: így készítsük fel a gyerekek első telefonját vagy laptopját

Az iskolakezdés sok családban nemcsak a füzetek és tolltartók beszerzését jelenti, hanem az első saját okoseszköz – telefon, tablet vagy laptop – megvásárlását is a gyerekek számára.

hirdetés
Közösség