Borús biztonság: stratégiát váltanak a kiberbűnözők
A felhő alapú informatika megállíthatatlanul terjed, de vajon mindez milyen változásokat hoz az információbiztonság terén?
Az elmúlt években a számítási felhő új fordulatot hozott a vállalati informatikában. Az állandóan elérhető és rendelkezésre álló alkalmazások, valamint a nagyfokú infrastruktúra skálázhatóság lett az új norma. Nem csoda, hogy a vállalkozások 74 százaléka már azt mondja, hogy a felhő versenyelőnyhöz juttatta őket. De vajon milyen irányba fog fejlődni ez a trend különösen információbiztonsági szempontból? Az Oracle is erre kereste a választ a legújabb jelentésének elkészítése során.
600-szor több érzékeny adat lesz a felhőben
A kiberbiztonsági támadások egyre kifinomultabbá válnak, így a cégek számára kritikus jelentőségű az adataik és a rendszereik ellenállóképességének biztosítása. A munkaerőhiány miatt azonban nehéz elegendő számú IT biztonsági szakértőt felvenni minden vállalathoz. Az új kibertámadások elkerülése érdekében a szervezeteknek autonóm rendszerekre van szükségük, amelyek fejlett biztonsági képességgel vértezik fel az informatikai infrastruktúra minden rétegét. A felhőben tárolt fájloknak már ma is a 21 százaléka tartalmaz érzékeny adatokat, és ez az arány egyre növekszik.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat