Belehúztak az etikus hackerek a home office alatt
A világjárvány ideje alatt az etikus hackerek, valamint a biztonsági rések után vadászó szakemberek sokkal produktívabbá váltak.
Az elmúlt egy évben a Bugcrowd hibavadászatra kiélezett platformon észrevehető mértékben megugrott a bejelentett sérülékenységek száma. Ez a jelenség több tényezőre vezethető vissza. Egyrészt a home office kedvezett a sérülékenységek utáni hajtóvadászatnak, hiszen ezzel is jól el lehetett ütni az időt. Másrészt a kibertámadások száma is emelkedett, ami arra ösztönözte a vállalatokat, hogy mind többet fordítsanak az etikus hibavadászat iránt érdeklődők jutalmazására.
A Bugcrowd képviselője szerint idén a bejelentett sebezhetőségek számában 50 százalékos növekedés volt tapasztalható. Ha pedig a veszélyességi besorolásokat is figyelembe vesszük, akkor megállapítható, hogy leginkább a kritikus veszélyességű hibák mennyiségében mutatkozik ugrás, jelesül 65 százalék.
A statisztikák azt mutatják, hogy a fehérkalaposok továbbra is a webes alkalmazásokban szeretnek leginkább sérülékenységek után kutakodni, de egyre többen foglalkoznak a különféle API-k és az Android-kompatibilis mobil alkalmazások ostromlásával is. Amennyiben a hibatípusokat is számításba vesszük, akkor a számok azt mutatják, hogy a legtöbb hibavadászat emberi tényezőkre épülő gyenge pontokat tár fel, illetve XSS-alapú támadásokra módot adó sebezhetőségek felfedezésével zárul.
Prémium előfizetéssel!
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat