Beadta a kulcsot a Ragnarok kiberbanda

​A Ragnarok zsarolóvírust terjesztő kiberbanda úgy határozott, hogy felhagy a nem éppen áldásos tevékenységével, és búcsúzóul elérhetővé teszi a károk helyreállításához szükséges dekódoló kulcsokat.
 

Idén már több olyan vírusterjesztő csoport is akadt, amelyek felhagytak a kártékony programokkal végrehajtott támadásaikkal. Ezek közé tartozott egyebek mellett a Ziggy, a Conti, az Avaddon és a SynAck csoport is. Most pedig a Ragnarok zsarolóvírus mögött meghúzódó banda döntött úgy, hogy befejezi a ténykedését.
 
Az említett kibercsoportok közös jellemzője, hogy miután felhagytak a károkozásaikkal, azt követően elérhetővé tették azokat a dekódoló kulcsokat, amik révén a korábban pórul járt áldozataik helyre tudták állítani a titkosított fájlokaikat anélkül, hogy váltságdíjat fizettek volna. A Ragnarok terjesztői is ezt az utat választották.
 
A Ragnarok zsarolóvírus először 2020 elején jelent meg a színen és kezdett terjedni. Azonban leginkább akkor került a figyelem középpontjába, amikor tavaly a Citrix ADC sebezhetőségének kihasználásával próbált minél több rendszerbe beférkőzni, és ott károkat okozni. A zsaroló program világszerte felütötte a fejét, így az áldozatainak listáján francia, török, tájföldi, amerikai, maláj, spanyol, olasz stb. vállalatok is vannak. A terjesztői a célpontok között sem válogattak, hiszen gyártócégektől egészen jogi szolgáltatásokat nyújtó cégekig mindenkit megkörnyékeztek.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  2. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  3. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  4. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  5. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  6. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  7. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  8. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  9. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  10. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség