Az utolsó bástyákat is lerombolják a zsarolóvírusok
A zsarolóvírusok terjesztői a biztonsági mentéseket is célkeresztbe állították. Ezzel pedig tovább tetézik a legtöbbször amúgy is nagyon komoly károkozásaikat.
A fájltitkosító zsarolóvírusok egyik legjobb ellenszere a rendszeres biztonsági mentés. Ezekből ugyanis helyreállíthatóvá válhatnak a tönkretett állományok anélkül, hogy fizetni kellene a zsarolóknak. Persze ettől még a károk így is tetemesek lehetnek, hiszen egy-egy ilyen támadás során akár teljes hálózatok bénulhatnak meg, és a nagymennyiségű adatvisszatöltés idő-, illetve erőforrásigényes feladat.
Lerombolt mentések
A támadók egyre több módszert vetnek be annak érdekében, hogy a célpontjaik által készített biztonsági mentéseket a fájlok titkosítása előtt töröljék. Legutóbb a DoppelPaymer zsarolóprogram kapcsán merült fel, hogy az elkövetők kifejezetten ráhangolódtak az áldozatoknál lévő vagy akár a felhőben tárolt mentések megkaparintására. Ezzel pedig duplán növelik a kockázatokat. Egyrészt a felhős mentésekhez való hozzáférés megszerzését követően a saját szervereikre visszaállíthatják a kompromittálandó kiszolgálók féltve őrzött adatait, fájljait, amikkel aztán a későbbiekben tovább zsarolhatják a szervezeteket. Másrészt pedig a teljes mentést törölhetik, így a helyreállítást ellehetetleníthetik.
Prémium előfizetéssel!
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat