SQL Server alapú kémkedés újratöltve
Biztonsági kutatók egy olyan kifinomult hacker eszközre bukkantak, amely komoly fenyegetést jelent a Microsoft SQL alapú adatbázisokra nézve. A kiberkémkedés egy újabb története következik.
Az ESET biztonsági cég szakértői az egyik vizsgálatuk során egy nagyon szofisztikált eszközre bukkantak, amelyet alaposan szemügyre vettek. Az elemzések során kiderült, hogy a támadóeszköz vélhetően egy jól ismert kibercsoporthoz köthető, akiknek ezúttal az volt a céljuk, hogy Microsoft SQL Server alapú adatbázisokhoz szerezzenek hozzáférést.
Tulajdonképpen egy hátsó kapuról van szó, amely skip-2.0 néven vált ismertté. Az ártalmas kód teljes mértékben az SQL server 2012-es és 2014-es verziójával kompatibilis. Noha nem ezek a Microsoft legújabb adatbáziskiszolgálói, mégis ezeknek a legnagyobb az elterjedése, így a feketekalapos hackerek számára meglehetősen széles körű akciókra ad lehetőséget a skip-2.0.
"A hátsó kapu révén a támadóknak módjuk adódhat arra, hogy adatokat másoljanak, módosítsanak vagy töröljenek az adatbázisokból" - nyilatkozták a biztonsági kutatók utalva arra, hogy a kártékony kód nem kizárólag adatszivárgást segíthet elő, hanem akár komoly rombolásokban való részvételre is alkalmas lehet.
Prémium előfizetéssel!
-
A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.
-
Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.
-
Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.
-
A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.
-
A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.
-
A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.
-
A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat