Az év információbiztonsági szakdolgozata

A Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület kihirdette az „Év információbiztonsági szak- és diploma-dolgozata” pályázat nyerteseit.
 

Az idén már 15. alkalommal kiírt pályázattal az Egyesület célja, hogy támogassa azokat a főiskolai és egyetemi hallgatókat, akik szakdolgozatukat az információbiztonság témakörében írják. 2017-ben Kovács Zoltán, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának hallgatója – szakdolgozat (BSc) kategóriában, míg Beláz Annamária, az NKE Államtudományi és Közigazgatási Kar Elektronikus Közszolgálati Intézet hallgatója – diplomadolgozat (MSc) kategóriában nyerte el a címet.
 
Az „Év információbiztonsági szak- és diplomadolgozata” cím olyan nyilvános pályázatként lett meghirdetve, amelyen a magyarországi felsőoktatási intézmények hallgatói indulhattak. Idén négy „BSc” dolgozat és négy „MSc” dolgozat érkezett be a bíráló bizottsághoz összesen három felsőoktatási intézményből.
 
A szakdolgozat kategóriában nyertes Kovács Zoltán „Webes Nyomkövetési Trendek Vizsgálata” című szakdolgozatával jelentkezett. „Internetes barangolásaink során számos ingyenes szolgáltatásba futhatunk, amelyben kifejezetten minket célzó hirdetéseket láthatunk vagy épp személyre szabott árakkal találhatjuk szemben magunkat. Mindez annak az adatgyűjtési folyamatnak köszönhető, ami a háttérben, többnyire a felhasználók tudta nélkül történik. De vajon a megfigyelés kiterjedtsége mindenki számára azonos? Van-e lehetőségünk ellenállni?”
 
Beláz Annamária a NKE Államtudományi és Közigazgatási Kar Elektronikus Közszolgálati Intézet hallgatója a „A magyar kibervédelmi szabályozás továbbfejlesztésének lehetőségei, különös tekintettel a stratégiaalkotásra” című dolgozatával jelentkezett, és nyerte meg a diplomadolgozat kategóriát.
 
A Hétpecsét Egyesület szeptemberi fórumán a nyertesek kihirdetése után Kovács Zoltán, valamint Beláz Annamária is bemutatta dolgozatát, majd válaszoltak a szakmai közönség kérdéseire. Az erkölcsi elismeréssel és utazási utalvánnyal járó díjat az Egyesület elnöke, Gasparetz András adta át szeptember 13-án, az Egyesület, LXXVII. „Információvédelem menedzselése” c. szakmai fórumán.
 
A nyertes pályaművek nem jöhettek volna létre elkötelezett konzulensek nélkül, így a Fórumon oklevelet adtak át Dr. Gulyás Gábor György és Dr. Krasznay Csaba részére is, elismerve ezzel szakmai hozzájárulásukat.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség