Amit a MediaMarkt elleni támadásról tudni lehet
A MediaMarkt hivatalosan is elismerte, hogy egyes európai áruházaiban fennakadásokat okozott az a kibertámadás, amely vasárnap indult a vállalat informatikai rendszere ellen.
Egy újabb jelentős célpontot szemeltek ki maguknak a kiberbűnözők, akik ezúttal a MediaMarktnál okoztak fennakadásokat és vélhetően nem kis károkat.
A támadás vasárnap vette kezdetét. A vállalat informatikusai az incidens detektálását követően azonnal életbe léptették az ilyen esetekre előírt incidenskezelési intézkedéseket, ami első körben abból állt, hogy az érintett szervereket, rendszereket azonnal leállították. Tették ezt elsősorban azért, hogy a hálózatba bejutó zsarolóvírus terjedését megállítsák, és megakadályozzák a további károkozásokat.
A szerverek leállítása azonban azzal járt, hogy az üzletekben komoly fennakadások voltak hétfő reggel. Nem lehetett használni a pénztárgépeket, így az áruházak nem tudtak nyugtát, számlát adni. Emellett a korábbi rendelések visszakereshetőségével is gondok adódtak. A támadás és az annak következtében bevezetett intézkedések elsősorban a holland üzletek számára okoztak fejtörést, de például Németországban is voltak helyek, ahol fennakadásokkal kellett szembenézni. A magyarországi webáruház is leállt.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat