Alvó mobilokkal kerestek pénzt a netes csalók

Több mint 2,5 millió letöltést számláltak azok a kártékony androidos appok, amik akkor aktiválódtak, amikor a mobilok kijelzője kikapcsolt.
 

A McAfee biztonsági kutatói újabb érdekes felfedezést tettek egyes androidos alkalmazások vizsgálata során. Kiderült ugyanis, hogy a hivatalos Google Play áruházba legalább 43 olyan alkalmazás férkőzött be, amelyeket végül adware programnak kellett minősíteni. Az igazán aggasztó, hogy mire fény derült arra, hogy a szóban forgó appok valójában reklámprogramok, addigra azokat összességében már több mint 2,5 millió alkalommal töltötték le a felhasználók.
 
A felfedezett, kártékony appok többféle módon próbálták rávenni az áldozataikat a telepítésre. Egyebek mellett mondvacsinált streaming, hírgyűjtő, médialejátszó, zeneletöltő és naptár alkalmazások képében bukkantak fel. A készítőik gondoskodtak arról, hogy a szoftvereik a minél szélesebb körű elterjedésük előtt ne keltsenek feltűnést és gyanút, ezért az appokba rejtett, nemkívánatos funkciókat csak hetekkel a szoftverek telepítését követően aktiválták, és akkor is meglehetősen alattomos módon.
 
A távolról is vezérelhető, illetve konfigurálható reklámprogramok akkor aktiválódtak, vagyis csak akkor kezdték megjeleníteni a nemkívánatos hirdetéseket, amikor az érintett okostelefonok, táblagépek kijelzője kikapcsolt. Ilyenkor észrevétlenül jelentek meg a reklámok, és termelték a hirdetési bevételt a csalók számára.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.

  2. 4

    Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.

  3. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  4. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  5. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  6. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  7. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  8. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  9. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  10. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség