Adatbázisokat is benyel a Bitpaymer zsarolóvírus
A Bitpaymer zsaroló program nem kizárólag fájlok tönkretételére törekszik, hanem komplett adatbázisokat is képes térdre kényszeríteni.
A Bitpaymer a funkcionalitását tekintve alapvetően nagyon hasonlít azokra a zsaroló programokra, amelyek fájlokat titkosítanak, majd a helyreállításhoz szükséges információkért cserébe váltságdíjat követelnek. Ez a szerzemény is képes jelentős pusztításra, leginkább csak a Windows rendszerkönyvtárait hagyja érintetlenül annak érdekében, hogy az operációs rendszer minimális szinten működőképes maradhasson, és legyen esélye fizetni a felhasználónak.
A kártékony program fontos jellemzője, hogy le tudja állítani az SQL Serverhez tartozó szolgáltatásokat. Ezt követően pedig elkezdi az érintett rendszeren esetlegesen meglévő, SQL Server alapú adatbázisok tönkretételét. Ezzel különösen vállalati környezetben tud komoly fennakadásokat okozni.
A Bitpaymer az árnyékmásolatokat is törli, hogy ezzel is megnehezítse a helyreállítást. Majd a zsaroló üzenetében közli, hogy 48 óra áll rendelkezésre a váltságdíj kifizetésére, ezt követően a csalók törlik a dekódoló kulcsokat. Emellett vállalják, hogy két fájlt ingyenesen dekódolnak, hogy megmutassák, valóban képesek a helyreállítást elvégezni. Ennek ellenére a követelések teljesítése ezúttal sem javasolt.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat