A Zoom és a Teams is elbukott a hackerversenyen
A Pwn2Own 2021 hackerversenyen széles körben használt alkalmazások és operációs rendszerek estek áldoztául a fehérkalapos résztvevőknek.
A Trend Micro Zero Day Initiative (ZDI) idén is megrendezte a Pwn2Own hackerversenyt, amelyen ezúttal is több százezer dollár jutalmat osztott ki azon résztvevők között, akik a "benevezett" szoftverek, operációs rendszerek ellen sikeres támadásokat hajtottak végre eddig nem ismert sebezhetőségeken keresztül. Természetesen idén is szigorú szabályai voltak a sérülékenységekkel kapcsolatos információk kezelésének. A versenyzők csak a ZDI csapatával oszthatták meg a felfedezéseik részleteit, és a gyártók a Trend Micro közreműködésével értesülhettek a hibákról.
A kétnapos rendezvény első napján elsőként a Microsoft Exchange Server esett áldozatul, amikor a Devcore nevű etikus hackercsapat authentikációs mechanizmusok megkerülésével és több biztonsági rés kihasználásával átvette az érintett kiszolgáló feletti irányítást. Ezért 200 ezer dolláros jutalomban részesült a csapat. Hasonló összeg járt a Microsoft Teams-et meghackelő versenyzőnek is, aki egy súlyos, jogosulatlan távoli kódfuttatásra módot adó hibára hívta fel a figyelmet.
Az első napon a versenyzők sikeresen hackelték meg az Apple Safarit (100 ezer dolláros díj ellenében), a Windows 10-et és az Ubuntu Desktop operációs rendszert.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat