A Zoom és a Teams is elbukott a hackerversenyen
A Pwn2Own 2021 hackerversenyen széles körben használt alkalmazások és operációs rendszerek estek áldoztául a fehérkalapos résztvevőknek.
A Trend Micro Zero Day Initiative (ZDI) idén is megrendezte a Pwn2Own hackerversenyt, amelyen ezúttal is több százezer dollár jutalmat osztott ki azon résztvevők között, akik a "benevezett" szoftverek, operációs rendszerek ellen sikeres támadásokat hajtottak végre eddig nem ismert sebezhetőségeken keresztül. Természetesen idén is szigorú szabályai voltak a sérülékenységekkel kapcsolatos információk kezelésének. A versenyzők csak a ZDI csapatával oszthatták meg a felfedezéseik részleteit, és a gyártók a Trend Micro közreműködésével értesülhettek a hibákról.
A kétnapos rendezvény első napján elsőként a Microsoft Exchange Server esett áldozatul, amikor a Devcore nevű etikus hackercsapat authentikációs mechanizmusok megkerülésével és több biztonsági rés kihasználásával átvette az érintett kiszolgáló feletti irányítást. Ezért 200 ezer dolláros jutalomban részesült a csapat. Hasonló összeg járt a Microsoft Teams-et meghackelő versenyzőnek is, aki egy súlyos, jogosulatlan távoli kódfuttatásra módot adó hibára hívta fel a figyelmet.
Az első napon a versenyzők sikeresen hackelték meg az Apple Safarit (100 ezer dolláros díj ellenében), a Windows 10-et és az Ubuntu Desktop operációs rendszert.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat