A SIEM technológia rögös útja

A kiberbűnözők folyamatosan szélesedő repertoárjával az informatikai rendszerek védelméről gondoskodó eszközöknek is lépést kellett tartaniuk.
 

A biztonsági információ- és eseménykezelő (Security Information and Event Management - SIEM) rendszerek régóta velünk vannak, és gondoskodnak a vállalati adatok és erőforrások védelméről. A SIEM kifejezést először 2005-ben használta a Gartner. Előtte, a kétezres évek elején külön működtek a biztonsági információkezelő (Security Information Management) és a biztonsági eseménykezelő (Security Event Management) rendszerek. Az előbbiek a naplómenedzsment szoftverek képességeire építve nem csupán gyűjtötték és tárolták az egyes eszközök logjait, hanem hosszú távú adatmegőrzésre is alkalmasak voltak. Emellett elemezni tudták az adatokat, és jelentéseket készítettek. A SEM megoldások pedig valós időben monitorozták az eseményeket, szükség esetén riasztásokat küldtek, és rávilágítottak bizonyos összefüggésekre az egyes incidensek között.
 
Amikor ezt a két megoldást elkezdték integrálni a szoftvergyártók, azzal nagyobb kontrollt adtak az IT-biztonsági szakemberek kezébe, illetve jobb rálátást biztosítottak a különféle eseményekre.
 
Túl sok adat
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Next.js kapcsán egy biztonsági javítás jelent meg.

  2. 4

    Az Intel a grafikus drivereiben 10 biztonsági rést foltozott be.

  3. 3

    A Palo Alto a PAN-OS esetében egy biztonsági hibát tárt fel.

  4. 3

    A VMware Tools egy biztonsági frissítést kapott.

  5. 4

    A Google a Chrome-ban két hibát javított, amelyek közül az egyik kritikus, nulladik napi sebezhetőség.

  6. 4

    Az Adobe Photoshop három biztonsági hibajavítást kapott.

  7. 4

    Az Adobe Illustrator kapcsán egy biztonsági hiba javítása vált szükségessé.

  8. 4

    Az Adobe InDesignhoz három frissítés érkezett.

  9. 5

    Az SAP kiadta a májusi biztonsági frissítéseit.

  10. 4

    A Microsoft elérhetővé tette a májusi biztonsági frissítéseket a Windows-hoz.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség