A Phorpiex lett a legveszélyesebb hálózat
A kiberbűnözők a Phorpiex botneten keresztül jelentős támadásokat indítottak az elmúlt hónapban.
A Check Point Research kiadta a 2020 novemberére vonatkozó Global Threat Index elemzését, amely a jól ismert Phorpiex botnethez köthető fertőzések hirtelen növekedését mutatja.
A Top10-es listán első alkalommal idén júniusban felbukkanó Phorpiex károkozó lett az előző hónap leggyakrabban fertőző rosszindulatú programja: világszerte a szervezetek 4 százalékánál jelent meg.
A Phorpiex 2010-ben bukkant fel először, és a "csúcsidőszakában" milliónál is több fertőzött számítógép felett vette át az ellenőrzést. Általában kiterjedt, spam kampányokban jut szerephez, és más rosszindulatú programok (például az Avaddon zsarolóvírus) terjesztését is elősegíti, de alkalmanként a kriptobányászatot sem veti meg.
Prémium előfizetéssel!
-
A Node.js egy tucat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az FFmpeg fejlesztői egy kritikus veszélyességű hibát szüntettek meg.
-
Egy biztonsági hiba található a SOLIDWORKS Desktopban.
-
A cups három biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
Újabb biztonsági hiba vált kimutathatóvá a FreeRDP kapcsán.
-
A Drupal fejlesztői öt biztonsági rést foltoztak be.
-
A Mozilla 40 biztonsági rést foltozott be a Thunderbird levelezőkliensen.
-
A LibreOffice kapcsán hát biztonsági hiba merült fel.
-
Kritikus biztonsági frissítés vált elérhetővé a MySQL Serverhez.
-
Az F5 öt biztonsági hibajavítást adott ki az NGINX kapcsán.
Egyre komolyabb, ám gyakran még láthatatlan kockázatot jelent a vállalatok számára az úgynevezett „shadow AI”, vagyis az alkalmazottak mesterséges intelligencia használata cégen belül.
Gyermeknap közeledtével érdemes arra is gondolni, milyen digitális környezetben nőnek fel ma a gyerekek és ebben milyen szerepet játszanak az egyre népszerűbb AI chatbotok.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat











