A mesterséges intelligenciát is bevetik a romantikázó csalók
Továbbra is komoly károkat okoznak azok a csalók, akik internetes társkeresőket, magányos embereket állítanak célkeresztbe.
A Comparitech cég felmérése szerint tavaly csak az Egyesült Államokban 59 ezer esetben történt olyan hatóságok előtt is ismertté vált csalás, amelyek során az elkövetők társkeresőket környékeztek meg, és húztak csőbe. Ezzel pedig összeségében legalább 697 millió dolláros kárt okoztak. Ez a szám nagyon aggasztó, de vélhetőleg messze nem fedi le a romantikus csalásokhoz kapcsolódó tényleges esetszámokat és károkat. Ennek pedig az az oka, hogy e bűncselekmények esetén különösen nagy a látencia. Egyes szakértők szerint az sem zárható ki, hogy az áldozatoknak mindössze a 3-4 százaléka jelzi az illetékes szervek felé azt, hogy átejtették.
Az ilyen típusú csalások kapcsán további rossz hír, hogy a jövőben még elterjedtebbé és gyakoribbá válhatnak. Ennek pedig az az oka, hogy a mesterséges intelligencia (MI) vívmányait mind többször vetik be az elkövetők. Az MI ugyanis egyre hatékonyabban képes segíteni őket abban, hogy megtévesztő üzeneteket generáljanak, látványos közösségi oldalakat hozzanak létre, vagy akár képeket, videókat generáljanak.
A társkeresős csalások elsődleges célja nem más, mint a pénzszerzés. Az elkövetők a magányos netezők érzelmeinek manipulálásával igyekeznek pénzhez jutni. Ehhez mindenféle mondvacsinált történeteket találnak ki. Ebből a szempontból a biztonsági szakértők arra is felhívták a figyelmet, hogy e károkázások esetében az is megfigyelhető, hogy gyakorta különféle befektetési csalásokba is bevonják a kiberbűnözők a gyanútlan áldozataikat.
Prémium előfizetéssel!
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat