A Linuxról sem feledkezett meg a Kaspersky
Újabb frissítést adott ki a Kaspersky az Endpoint Security for Business megoldásához, amivel az EDR-képességek is gyarapodtak.
Napjainkban mind a nagyvállalatoknak, mind a közepes méretű szervezeteknek korszerű eszközökre van szükségük ahhoz, hogy minimális szintre csökkenthessék a komplex és fejlett támadások kockázatát. A Kaspersky információbiztonsági fenyegetettségeket vizsgáló felmérése szerint a közepes méretű vállalkozások, valamint a nagyvállalatok mintegy 40 százaléka nem rendelkezik elegendő információval és ismerettel a szervezetükre potenciális veszélyt jelentő veszélyekről. A nehézséget az okozza, hogy többnyire korlátozottak az erőforrásaik az összetett kockázatok kezeléséhez. A növekvő számú fenyegetés elemzéséhez több alkalmazottra lenne szükségük.
"A technológiai és a kiberbiztonsági környezet gyorsan változik, ami azt jelenti, hogy a szervezeteknek ugyanazokkal az erőforrásokkal egyre több kihívással kell megbirkózniuk. Ezért olyan megoldásra van szükségük, amellyel hatékonyan - automatizált észlelési és elhárítási funkciókkal - kezelhetik a növekvő kihívásokat" - fejtette ki Dmitrij Alesin, a Kaspersky alelnöke.
Automatizált EDR
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat