A legrosszabb jelszónál is van rosszabb
A jelszavak kezelése még mindig nagyon sok kívánnivalót hagy maga után. Viszont nem mindig az 123456 a legproblémásabb jelszó. Van ennél durvább is.
Időről időre megjelennek olyan felmérések, amelyek a jelszavak gyengeségeire világítanak rá. Az egyik ilyen tanulmányt nemrégen a SplashData készítette, amelyben 2015 egyes adatbiztonsági incidensei során kiszivárgott jelszavakat elemezte. Kimutatta, hogy a legyakrabban használt jelszavaknak az “123456” és “password” számít.
A Rapid7 kutatói a sok felmérés láttán úgy határoztak, hogy a jelszóbiztonságot egy kicsit más szempontból közelítik meg. Ennek megfelelően elsősorban azt vizsgálták, hogy a távoli asztali (RDP) szolgálatásokhoz tartozó bejelentkezési adatok mennyiben felelnek meg a követelményeknek. Ez azért is érdekes, mert az RDP vállalati környezetekben is fontos szerephez jut, sőt a bank- és hitelkártyák elfogadására alkalmas POS-terminálok is gyakorta élnek az RDP adta lehetőségekkel. Vagyis, ha ezek védelme nem kielégítő, akkor a támadók könnyen akadhatnak értékes prédákra.
A biztonsági kutatók hálózati elemzések (és honeypotok) segítéségével térképezték fel a távoli asztali kapcsolatokra alkalmas rendszerekhez használt jelszavak minőségét. Egy évig figyelték a monitorozó rendszereket, és több mint 10 millió olyan IP címet regisztráltak, amelyek mögött nyitott 3389-es TCP port is megtalálható volt, vagyis működött RDP szolgáltatás.
Prémium előfizetéssel!
-
A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.
-
Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.
-
Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.
-
A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.
-
A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.
-
Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat