2022-ben sem fognak lazulni a kiberbűnözők
A Check Point 2022-re vonatkozó kiberbiztonsági előrejelzése igencsak lehangoló jóslatokat tartalmaz különösen a zsarolóvírusok és az ellátási láncokat érintő fenyegetettségek terén.Miközben a kiberbűnözők továbbra is kihasználják a világjárványt, aközben újabb támadási felületeket keresnek. Ez sajnos jövőre sem lesz másként. A Check Point szakértői azokat a fenyegetettségeket gyűjtötték össze, amik 2022-ben a legkomolyabb károkozásokhoz vezethetnek.
Fake news
Tavaly és idén a legnagyobb mennyiségben a koronavírussal és az oltásokkal kapcsolatos, félrevezető hírek, tájékoztatások voltak a legfelkapottabbak a csalók körében. Ez persze nem csoda, hiszen az emberek többségét a járvánnyal kapcsolatos hírek kiemelten foglalkoztatták. A biztonsági cég előrejelzése szerint 2022-ben a kiberbandák továbbra is élni fognak a hamis hírek adta lehetőségekkel. Az azonban még kérdéses, hogy milyen témákat karolnak majd fel. Amennyiben a koronavírus jövőre is velünk marad, akkor ez a téma egészen biztosan további táptalajként fog szolgálni a kiberbűnözők akcióihoz.
Ellátási láncok
Egyre gyakoribbá válnak az ellátási láncokat megcélzó támadások. A Check Point úgy látja, hogy a kormányoknak el kell kezdeniük az ezen támadások ellen védő szabályozások bevezetését, valamint együtt kell működniük egymással és a magánszférával a fenyegetéseket jelentő kibercsapatok lefülelése érdekében.
Még nagyobb adatszivárgások
Az előrejelzések szerint 2022-ben minden korábbinál gyakrabban fog sor kerülni adatszivárgásokra. Ezeknek azonban nemcsak a száma lesz nagyobb, hanem az általuk okozott károk mértéke is. Ezzel párhuzamosan az adatvédelmi incidensek helyreállítási költsége emelkedni fog. Várhatóan a zsarolóvírusokra épülő adatszivárgások során követelt váltságdíjak is egyre nagyobb összegűek lesznek.
Mobil és kriptopénz
A kiberbűnözők jövőre sem fognak letenni a kriptopénz gyűjtésről. A kriptovaluták továbbra is rengeteg alvilági akcióban jutnak majd szerephez. Várhatóan a mobilos fenyegetettségek terén is fokozódik a használatuk. A mobil eszközök által jelentett támadási felületek ugyanis szaporodni fognak azzal párhuzamosan, hogy az életünk mind több területére teszik be a lábukat. A Check Point szerint e tekintetben elsősorban a mobiltárcák és a mobilfizetési megoldások kerülnek célkeresztbe.
Deepfake fegyver
A hamis, manipulált videókat és hanganyagokat előállítani képes technikák fegyverré válnak, és célzott tartalmak előállítására használják majd őket a csalók. Ezzel befolyásolhatják az emberek véleményét, manipulálhatják a tőzsdei és kötvény árfolyamokat stb. A deepfake mind gyakrabban jelenik majd meg a social engineering alapú támadásokban, amivel a felhasználók még megtéveszthetőbbé válnak.
"A kibertámadások kifinomultsága és mérete továbbra is rekordokat fog dönteni. Óriási növekedésre számíthatunk a zsaroló programokon és a mobil eszközökön alapuló támadások terén. Fontos, hogy a szervezetek továbbra is tudatában legyenek a kockázatoknak, és rendelkezzenek a megfelelő védelemmel a legfejlettebb támadásokkal szemben is. Annak érdekében, hogy a fenyegetések előtt járjanak, proaktívaknak kell lenniük" - mondta Maya Horowitz, a Check Point Software kutatásért felelős elnökhelyettese.
-
A Junos OS három hibajavítással bővült.
-
Öt biztonsági hibajavítás kiadásával indította az évet a Palo Alto Networks.
-
A SonicWall biztonsági javításokat adott ki a SonicOS-hez.
-
A SeaMonkey fejlesztői két biztonság hibát javítottak.
-
A Google három tucat biztonsági hibáról számolt be az Android kapcsán.
-
A Google Chromecast egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
A wolfSSL esetében egy biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Red Hat OpenShift Container Platformhoz két hibajavítás érkezett.
-
A PAN-OS-hez egy újabb hibajavítás érkezett.
-
Az Adobe egy soron kívüli hibajavítást adott ki a Adobe ColdFusion alkalmazáshoz.
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?
Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.