113 biztonsági hibát javított a Microsoft
A Microsoft 113 sebezhetőséget szüntetett meg, köztük két igen veszélyes Windows-os biztonsági hibát is.
A Microsoft menetrend szerint adta ki az áprilisi biztonsági hibajavításait. A vállalat már korábban jelezte, hogy a koronavírus járvány miatt most elsősorban a biztonsági problémák felszámolására koncentrál, ami olyan jól sikerült, hogy egy csapásra 113 sebezhetőséget szüntettek meg a fejlesztői. A legtöbbet ezúttal is a Windows kapcsán kellett foltozniuk.
Összességében elmondható, hogy az áprilisi hibajavító kedden nyilvánosságra hozott sérülékenységek közül 17 kapott kritikus veszélyességi besorolást. Ezek azok a sebezhetőségek, amelyek jelentős mértékben kiszolgáltatottá tehetik az érintett rendszereket.
A Microsoft még márciusban jelezte, hogy a Windows két súlyos sérülékenységet tartalmaz, amelyekkel szemben egész eddig csak kiegészítő kockázatcsökkentő intézkedésekkel lehetett védekezni. Mostantól azonban a CVE-2020-0938 és a CVE-2020-1020 jelzésű sebezhetőséghez is elérhetővé vált a gyógymód. A vállalat közleménye szerint a biztonsági hibákat az Adobe Font Manager Library tartalmazza, és bizonyos betűtípusok kezelésekor merülhetnek fel problémák. Windows 10 esetében a kockázatok valamivel kisebbek, mivel ilyenkor a támadónak kódok futtatására és egyéb műveletek végrehajtására csak az AppContainer sandboxban van lehetőségük. A korábbi Windows kiadások esetében azonban nem zárható ki a közvetlen, jogosulatlan távoli kódfuttatás lehetősége sem.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat