Vészesen gyorsan terjed egy új zsaroló program
Az ESET is megerősíttette, hogy az egyik fájltitkosító, zsaroló program nagy lendülettel kezdte meg a magyar számítógépek ostromlását.
Ahogy arról korábban már beszámoltunk hazánkban is gyorsan terjed egy zsaroló program. Ezt most az ESET is megerősítette, amely jelezte, hogy Magyarország mellett a kelet-közép-európai régió több országában is megkezdte károkozását az a váltságdíjat követelő, fájlokat titkosító trójai, amely nagyon komoly károkat idézhet elő.
Az első fertőzésről január 19-én 14:00 órakor kapott bejelentést az ESET magyarországi csapata, amely azonnal elkezdte a probléma vizsgálatát. A begyűjtött minták alapján a szakértők megállapították, hogy a fájlok elkódolásáért a Filecoder.DA.Gen malware legújabb verziója felelős, amely CTB-Locker néven is feltűnhet. A biztonsági cég központjában haladéktalanul elkészítették a kártevő felismerésére szolgáló mintát, amit még aznap délután publikáltak a frissítési szervereken. Mivel a fájlok dekódolása jelenleg sajnos nem megvalósítható, így a biztonsági mentésekből történő visszaállítás segíthet a fertőzött rendszerek esetében. A szakemberek ezen felül felhívták a figyelmet a Windows rendszerek azonnali frissítésének és a felhasználók oktatásának fontosságára.
Decemberi vírustoplista
Negyedik hónapja vezeti a listát a Refresh. Ez egy olyan trójai család, amelyik észrevétlenül átirányítja át a felhasználó böngészőjét különféle rosszindulatú weboldalakra. A kártevő jellemzően manipulált weboldalak HTML kódjába beágyazva okoz problémákat.
Prémium előfizetéssel!
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
-
A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.
-
Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.
-
A Google ChromeOS-hez egy biztonsági hibajavítás vált letölthetővé.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági hibajavítást tett elérhetővé.
-
Letölthetők a Moodle legújabb kiadásai, amelyek biztonsági hibákat is orvosolnak.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat