Titkosításban erősített a Twitter

A Twitter megerősítette a titkosítási eljárásait, aminek köszönhetően a közösségi oldal adatforgalmának lehallgatása nehezebbé vált.
 

A megfigyelési botrányok nem hagyják nyugodni a legnagyobb amerikai vállalatokat. A Yahoo! a napokban jelezte, hogy a webes levelezőszolgáltatásának esetében alapértelmezetté teszi a titkosított (HTTPS-alapú) kommunikációt, miközben a Google közölte, hogy minden egyes digitális tanúsítványát lecseréli 2048 bitesre. Emellett a Microsoft sem tétlenkedett, hiszen bejelentette, hogy az Office 365 szolgáltatásának keretében titkosítással látja el az elektronikus leveleket. A lehallgatások elleni közdelemben a Twitter sem kívánt lemaradni, hiszen új védelmi intézkedéseket foganatosított.

A Twitter körülbelül másfél évvel ezelőtt alapértelmezetté tette a HTTPS-alapú kommunikációt, ami a cég szerint beváltotta a hozzá fűzött reményeket, és bizonyította, hogy valóban szükség volt a titkosítás megkövetelésére. Azonban az akkor bevezetett eljárások még nem feleltek meg minden szempontból az üzemeltetők elvárásainak, így a Twitter a napokban egy újabb, jelentős intézkedésre szánta el magát, és megteremtette az úgynevezett forward secrecy támogatásához szükséges feltételeket.

A forward secrecy révén a hálózati adatforgalom - főleg utólagos - lehallgatása, visszafejtése válik nehezebbé. A hagyományos HTTPS-alapú kommunikáció során a szerveren tárolódik egy titkos kulcs, ami ha illetéktelen kezekbe kerül, akkor a dekódolás nem okoz különösebb nehézséget. Ezzel szemben a forward secrecy alkalmazásakor rendszeresen változik, cserélődik a kulcs.

Jacob Hoffman-Andrews, a Twitter biztonsági mérnöke elmondta, hogy a kulcsforgatáshoz egy új rendszert vezettek be, amely egyrészt hibatűrő architektúrára épül, másrészt minden tizenkettedik órában legenerál egy új kulcsot. Emellett a régi kulcsokat 16 óránként megsemmisíti. A szakember hangsúlyozta, hogy az adatokat tempfs-en tárolják olyan környezetekben, ahol swap partíciók sincsenek konfigurálva - elkerülendő ezzel, hogy a kulcsok bárhol is megőrzésre kerüljenek a memórián kívül.

"A forward secrecy támogatásának érdekében engedélyeztük az EC Diffie-Hellman eljárást. A Diffie-Hellman kulcsserének alapvetően két típusa létezik. Az egyik a hagyományos, amely jóval több CPU erőforrást igényel, mint az RSA, míg a másik az ECDHE (Elliptic Curve Diffie-Hellman), ami csak kis mértékben költségesebb műveleteket eredményez az RSA-algoritmusokhoz képest" - nyilatkozta Hoffman-Andrews. A szakember egy teljesítménytesztre hivatkozva azt is kifejtette, hogy az optimalizált ECDHE összességében 15 százalékkal több erőforrást emészt fel, mint a 2048 bites RSA. (Ugyanez az érték a hagyományos Diffie-Hellman esetében 310 százalék szerver oldalon.)


Forrás: Vincent Bernat

A Twitter eddigi statisztikái szerint az ECDHE támogatás kliens oldalon 75 százalékban biztosított. A maradék 25 százalék esetében pedig olyan régebbi rendszerekről van szó, amelyek nem rendelkeznek ECDHE kompatibilitással. A bevezetett biztonsági újdonság a következő domainekre érvényesül:
twitter.com
api.twitter.com
mobile.twitter.com.


Kapcsolati tulajdonságok a Google Chrome-ban

Végül meg kell jegyezni, hogy a forward secrecy azért korántsem számít új keletű védelmi megoldásnak. A Google már 2011 óta alkalmazza, míg a Facebook idén határozott úgy, hogy a rendszereit kompatibilissé teszi az egyre népszerűbbé váló eljárással.
 
  1. 3

    A Nessus Network Monitor kapcsán négy hibajavítás vált elérhetővé.

  2. 4

    A Cico az IP telefonjaihoz három hibát javító frissítést tett közzé.

  3. 4

    Az ArobaOS-hez fontos biztonsgi frissítés érkezett.

  4. 3

    A Google egy veszélyes biztonsági rést foltozott be a ChromeOS-en.

  5. 4

    A Google két veszélyes hibát orvosolt Chrome böngészőben.

  6. 4

    A SonicWall két sebezhetőséget javított a GMS kapcsán.

  7. 4

    A Citrix a virtualizációs megoldásaihoz fontos frissítéseket tett közzé.

  8. 4

    A QNAP számos sebezhetőséget szüntetett meg a NAS adattárolói kapcsán.

  9. 4

    A Microsoft fejlesztői három biztonsági résről számoltak be az Edge kapcsán.

  10. 3

    A TinyMCE kapcsán XSS-hibákra derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség