Távoli munkavégzéshez igazodó biztonság

​Fontos, hogy az információbiztonsági kockázatok csökkentése során olyan megoldásokat használjunk, amelyek az elmúlt időszakban megváltozott munkavégzési szokásokhoz igazodnak.
 

A világjárvány miatt az elmúlt hónapokban az élet számos területén olyan új helyzetekkel szembesültünk, amilyenekre még nem volt példa. Eközben azonban a kiberbűnözők mit sem veszítettek a lendületükből: továbbra is gyakran támadnak olyan módon, hogy közben visszaélnek a kialakult helyzettel. Hamis üzeneteket küldözgető csalók például különféle, a COVID-19-hez kapcsolódó hazugságokkal próbálnak pénzt vagy adatokat szerezni.
 
A mostani nehéz helyzetben sok szervezet fő prioritása továbbra is az üzleti működés fenntartása vagy újraindítása, miközben a kiberbiztonsági kockázatok kezelése háttérbe szorul. A Micro Focus szakértői szerint azonban léteznek olyan gyakorlatok és megoldások, amelyek támogatják az agilitást, ugyanakkor hatékonyan csökkentik a távoli munkavégzéshez társuló kockázatokat.
 
Új típusú veszélyek monitorozása
 
Mivel a kiberbűnözők előszeretettel vetnek be COVID-19 témájú adathalász e-maileket, rosszindulatú kódokat tartalmazó dokumentumokat és weboldalakat, illetve social engineering technikákat, ezért érdemes kiemelt figyelmet fordítani az ilyen jellegű fenyegetések megelőzésére. Ebből a szempontból fontos szerep hárul a többrétegű védelemre, a tartalomszűrésre, valamint a biztonsági események hatékony kezelésére.
 
Biztonságos hozzáférés a távoli felhasználóknak
 
Mivel sok alkalmazott dolgozik távolról, ezért jóval nehezebbé vált a védelem központosított kezelése. Csökkenti azonban a rizikót, ha VPN-hálózatot használunk, biztosítva a titkosított adatforgalmat a céges hálózat és a végpontok között. Tovább növeli a biztonságot, ha többlépcsős hitelesítést alkalmazunk a felhasználók bejelentkeztetésénél, tehát a jelszó és felhasználónév kombinációja mellett egyéb azonosítást is megkövetelünk.
 
A megváltozott körülmények miatt azok a biztonsági paraméterek, amelyeket korábban megfelelően beállítottunk a monitorozó rendszerünkben, mára elavultnak számíthatnak. Ezért például a felhasználói tevékenységeket követő rendszernek gyorsan kell alkalmazkodnia az új feltételekhez, hogy észlelhessük azokat a tevékenységeket, amelyek az elmúlt hetek aktivitásaihoz képest gyanúsnak tekinthetők.
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség