Svájcba költözködik a Kaspersky Lab

A Kaspersky Lab megnyitotta első Átláthatósági Központját Svájcban. A cél a bizalom helyreállítása.
 

A Kasperksy Lab egy igencsak nehéz időszakon megy keresztül, hiszen az Egyesült Államoktól kezdve Európa-szerte (így Magyarországon is) ilyen-olyan kormányzati lépések bástyázták körül a termékeit. A vállalat a bizalom helyreállítása érdekében fontos intézkedéseket hozott, és elkezdte az egyes adatközpontjainak, illetve egyes tevékenységeinek Svájcba történő áthelyezését, bízva abban, hogy ez majd megnyugtatja a döntéshozókat és a felhasználókat.
 
A cég 2017 októberében hirdette meg Globális Átláthatósági Kezdeményezését, melynek megvalósításával folyamatosan halad előre. Ennek keretében megnyitotta kapuit Zürichben a Kaspersky Lab első Átláthatósági Központja, amely a kormányzatok  és az arra felhatalmazott partnerek számára lehetőséget ad a vállalat forráskódjainak, szoftverfrissítéseinek és fenyegetésészlelési szabályainak, valamint egyéb tevékenységeinek elemzésére, vizsgálatára.
 
"Az átláthatóság lassan az új normává válik az informatikai iparágban, ezen belül különösen a kiberbiztonsági szektorban. A Globális Átláthatósági Kezdeményezésünkben tett ígéreteink valóra válnak, elősegítve termékeink fokozottabb ellenálló képességét és átláthatóságát. Hisszük, hogy ezek a lépések még csak a kezdetet jelentik - mind a vállalat, mind a biztonsági iparág egésze számára. A megbízhatóság bizonyításának szükségessége hamarosan iparági szabvánnyá válik" – mondta Eugene Kaspersky, a Kaspersky Lab vezérigazgatója.
 
Költöznek az adatközpontok
 
Az átláthatósági központ mellett az adatfeldolgozás átköltöztetése is a tervek szerint zajlik. Mindez egy infrastruktúra-fejlesztési program része, melynek célja, hogy növelje a vállalat informatikai infrastruktúrájának adatsérülésekkel és kibertámadásokkal szembeni ellenálló képességét. 
 
November 13-ától két adatközpontban kezdődött meg az európai felhasználóktól beérkező fenyegetésekkel kapcsolatos adatok feldolgozása. A felhasználók által megosztott adatok köre a gyanús vagy korábban nem ismert rosszindulatú fájlokra és az ezekhez kapcsolódó metaadatokra terjed ki, amelyeket a vállalat termékei a Kaspersky Security Networkbe (KSN-be) küldenek automatikus elemzésre. A más jellegű adatok - többek között a különféle anonim fenyegetés- és használati statisztikák - átmozgatására a Globális Átláthatósági Kezdeményezés későbbi szakaszaiban kerül sor.   
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség