Sokba került, de sikeres volt az Azure Sphere hackerkedés

​A Microsoft 374 ezer dollár jutalmat osztott ki azon biztonsági kutatók között, akik segítséget nyújtottak az Azure Sphere szolgáltatás biztonsági réseinek kimutatásában.
 

A Microsoft idén májusban indította útjára az Azure Sphere Security Research Challenge nevű kezdeményezését azzal a céllal, hogy külső szakértőket vonjon be az Azure Sphere felhős, IoT-szolgáltatás biztonságának megerősítésébe. Ennek során egyebek mellett olyan vállalatokkal is együttműködött, mint például az Avira, a Baidu, a Bitdefender, a Bugcrowd, a Cisco, az ESET, a FireEye, az F-Secure, a HackerOne, a K7 Computing, a McAfee, a Palo Alto Networks és a Zscaler.
 
Az elmúlt hónapokban összesen 40 sebezhetőségi jelentés érkezett a Microsoft fejlesztőihez, amelyek közül végül tizenhatot jutalmaztak. A legnagyobb összegű díj 48 ezer dollár volt, míg a legkisebb 3.300 dollárra rúgott. Összesen pedig 374 ezer dollárt osztott ki a Microsoft a részvevők között.
 
A legtöbb és legveszélyesebb sebezhetőségről a McAfee kutatói rántották le a leplet, akik összességében 160 ezer dollárt kerestek ilyen módon. (A McAfee már jelezte, hogy ezt a pénzösszeget jótékony célokra ajánlja fel.) A szakemberek egy olyan, hat sérülékenységet kihasználó támadást mutattak be, amelynek során root hozzáférést szereztek a célkeresztbe állított rendszerhez. Eközben pedig egy korábban nem ismert Linux kernel hibára is fényt derítettek.
 
A McAfee mellett a Cisco Talos kutatói sem tétlenkedtek. Ők olyan sérülékenységeket tártak fel, amelyek jogosulatlan kódfuttatásra, szolgáltatásmegtagadási támadásokra, jogosultsági szint emelésre, valamint adatszivárogtatásra adtak módot.
 
A Microsoft az Azure Sphere Security Research Challenge kezdeményezéssel igencsak elégedett volt, és egyúttal jelezte, hogy a jövőben is lehetőséget ad az Azure Sphere biztonsági hibáinak jelzésére az Azure Bounty Program keretében. (Ennek értelmében a veszélyes sebezhetőségek felfedezői maximum 40 ezer dollár jutalomban részesülhetnek a jövőben.)
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség