Sok kisgyerek fut össze a neten felnőtt tartalmakkal

A gyerekek internetes viselkedéséről szóló legfrissebb jelentés szerint a fiatalság által keresett videók 17 százaléka felnőtt tartalom.
 

A Kaspersky Lab felmérése anonim statisztikák alapján készült. Az adatok azon felhasználóktól származnak, akik a gyártó szülői felügyelettel ellátott termékeit használják.
 
Az eredmények azt mutatják, hogy a fiatalok leginkább az audio és videó kategóriába tartozó tartalmakat keresik - köztük például a streaming szolgáltatókat, a videóbloggereket, a sorozatokat és a filmeket. A második helyen a fordító szolgáltatások végeztek, míg a harmadik helyre az online kommunikációs weboldalak kerültek. Érdekesség, hogy az online játékok idén lecsúsztak a dobogóról, és csupán a negyedik helyre futottak be.
 
A videókat és zenéket jellemzően angolul keresik a gyerekek, de a legtöbb fordítást a spanyol anyanyelvű fiatalok végezték, míg a kommunikációs szolgáltatások oldalait többnyire orosz nyelven böngészték. A kínaiak minden más nációnál többször kerestek oktató weboldalakat, a franciák főleg sport után érdeklődnek, a németek pedig online vásárolnak gyakran. A pornó sem marad el, a japán és arab gyerekek kerestek erre a kategóriára a legtöbb alkalommal.
 
"A különböző régiókban, országokban élő gyerekeknek eltérő az online érdeklődésük és viselkedésük, de ami közös, hogy mindenkinek szüksége van az online védelemre. Például mesefilm keresése közben véletlenül is belefuthatnak kéretlen tartalomba, például felnőtteknek szánt vagy erőszakos videókba, amelyek hosszú távon is hatást gyakorolhatnak érzékeny és sérülékeny világukra" - mondta Anna Larkina, a Kaspersky Lab tartalomelemzője.
 
"Nem számít, mit csinálnak online, fontos, hogy a szülők ne hagyják felügyelet nélkül gyerekeik digitális tevékenységeit, mert nagy különbség van a törődés és a tolakodás között. Bízzunk gyerekeinkben és oktassuk a biztonságos online jelenlétre őket. A megfelelő biztonsági megoldások is kulcsfontosságú szerepet játszhatnak a gyerekek online védelmében, és segítenek abban, hogy az internet ne egy veszélyes, hanem egy izgalmas világ lehessen számukra" - tette hozzá Anna Larkina.
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség