Reagált a vádakra a Kaspersky Lab

​A Kaspersky Lab reagált az elmúlt időszakban felmerült vádakra, illetve a kémkedési botrányra.
 

A Kaspersky Lab termékei az Egyesült Államokban már-már a nemkívánatos megoldások közé kerültek. Sőt kormányzati körökben meg is tiltották a gyártó szoftvereinek használatát. A döntéshez több lépés vezetett. 

Szeptemberben a belbiztonságért felelős miniszter, Elaine Duke utasításba adta, hogy a szövetségi intézményeknek 30 napjuk van arra, hogy kiszűrjék a rendszereikben esetlegesen futó Kaspersky alkalmazásokat, és azokat 60 napon belül el kell távolítaniuk. A döntéshozók azzal indokolták az intézkedést, hogy a minisztérium arról szerzett tudomást, hogy a biztonsági cég egyes alkalmazottjai, illetve az orosz titkosszolgálat között kapcsolat van. Ez pedig veszélyezteti az USA nemzetbiztonsági érdekeit.

Szintén szeptemberben olyan neves vállalatok jelezték, hogy megszüntetik a Kaspersky Lab szoftvereinek forgalmazását, mint amilyen a Best Buy és az amerikai Office Depot. Ezzel pedig már nemcsak a kormányzati szervekhez gyűrűzött be a botrány, hanem az egyéni felhasználók is megérezhették, hogy az USA-ban a biztonsági cég termékei háttérbe szorulhatnak.

Aztán az események tovább pörögtek, amikor napvilágot látott egy hír, miszerint az NSA egyik munkatársának számítógépéről az orosz titkosszolgálat egy Kaspersky szoftveren keresztül szerzett információkat. Mindezt pedig tetézte az, amikor a The New York Times arról számolt be, hogy ebből a kémjátszámból Izrael sem maradt ki. 

A Kaspersky Lab a szerkesztőségünkhöz eljuttatott egy közleményt a fentiek kapcsán:

"A Kaspersky Lab nem vett részt, és nem rendelkezik semmilyen információval a szóban forgó helyzetről. Mivel termékeink integritása alapvető fontosságú, ezért a Kaspersky Lab folyamatosan javít minden olyan sérülékenységet, amelyet azonosít vagy jelentenek a vállalatnak. A Kaspersky Lab megismétli, hogy nyitott az Egyesült Államok hivatalaival való együttműködésre annak érdekében, hogy tisztázza a termékekkel és azok rendszereivel kapcsolatos aggodalmakat".
 
A cég hozzátette, hogy soha nem segített és nem fog segíteni a világ egyetlen kormányzatának sem kiberkémkedési vagy kibertámadási erőfeszítéseiben, és a szoftverei nem tartalmaznak rejtett funkciókat, például backdoort. 

"A Kaspersky Lab teljesen elfogadhatatlannak tartja, hogy a céget jogtalanul vádolják anélkül, hogy bizonyítékokkal alátámasztanák ezeket a valótlan állításokat. A kibertanácsadó cég magánvállalkozásként egy geopolitikai csatatér közepén áll, ahol mindkét fél gyalogként játszik a céggel a politikai sakkjátszmájukban" - zárta közleményét a vállalat.
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség