Odacsap a zsaroló vírusoknak a G DATA

A G DATA egy olyan technológiával bővítette ki a biztonsági szoftvereit, amely kifejezetten a zsaroló programok elleni védekezést hivatott elősegíteni.
 

A zsarolóvírusok ellen jellemzően három módon védekeznek a különböző vírusirtó szoftverek: hagyományos, szignatúra alapú védelemmel, mesterséges intelligenciával, heurisztikával, valamint valamilyen felhő alapú technológiával, amely számon tartja az interneten terjedő fájlok ismérveit. Az elmúlt év történései - például a Petya és a WannaCry kártevők fertőzési hullámai - azonban azt bizonyítják, hogy a hagyományos védelmi technológiák nem mindig képesek felvenni a harcot az új kártevőkkel.
 
A német G DATA ezért már évekkel ezelőtt olyan technológiák fejlesztésébe kezdett, amelyek komplex felügyeleti megoldásokkal megállítják a még ismeretlen kártevőket is. Az első ilyen megoldás a három évvel ezelőtt bemutatott BankGuard technológia volt, amely a böngészők felügyeletén keresztül akadályozza meg a banki trójaiak működését. Ezt a sérülékenységvédelem (exploit protection) követte, amely a memória felügyeletével gátolja, hogy a kártevők kihasználják a különféle alkalmazások (például a Microsoft Word) sebezhetőségeit.
 
Most pedig egy dedikált, zsarolásvédelmi modul került az összes vállalati, Windows-os G DATA-termékbe. Ez a technológia azt monitorozza, hogy a számítógépen tárolt fájlokat akarja-e tömegesen megváltoztatni bármilyen külső alkalmazás. Ha ilyet tapasztal, a védelem azonnal leállítja a hozzá tartozó folyamatokat, és minderről értesíti a felhasználót. A technológia fontos jellemzője, hogy az új modul teljesen kikapcsolt víruspajzs mellett is működik, és nem kell hozzá internetkapcsolat vagy felhő alapú adatbázis sem.

 
A német cég a fejlesztéstől azt várja, hogy az képes lesz megállítani a jövőben felbukkanó zsarolóvírusokat is. A napokban bemutatott új vállalati termékek már tartalmazzák a zsarolásvédelmi technológiát, amely egyébként a lakossági verziókban egy ideje szolgálatot teljesít, tehát az egyéni felhasználóknál is adott ez a fajta védelem.
 
  1. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  2. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  3. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  4. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  5. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  6. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  7. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

  8. 4

    A PuTTY-hoz egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  9. 4

    A XenServer és a Citrix Hypervisor is biztonsági frissítéseket kapott.

  10. 3

    A GitLab újabb biztonsági javításokat adott ki.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség