Nem tesznek le a kriptopénzről a vírusok

A június is mozgalmas volt a kártékony programok világában. Továbbra is a kriptopénz bányászatra alkalmas károkozók hódítanak.
 

Az ESET által összeállított vírusok toplistáját ezúttal is a CoinMiner trójai vezeti. Ez egy olyan szkript, amely a felhasználó tudta és jóváhagyása nélkül képes a kriptopénz bányászatra. A kártevő segítségével a támadók észrevétlenül Feathercoin, Litecoin vagy Monero bányászatra használják az áldozat számítógépének erőforrásait, és az érintett felhasználók nagy száma miatt ezzel komoly bevételre tehetnek szert. Szintén ugyanebben utazik másik két kártevő, a hatodik helyen szereplő Win32/CoinMiner, illetve a kilencedik helyezett, 64 bites Windows rendszereken futó Win64/CoinMiner is. 

A dobogó második helyén a DoublePulsar exploitot találjuk. E kártékony kód képes megfertőzni azokat a rendszereket, amelyek a CVE-2017-0145 sebezhetőség elleni javítófoltot még nem tartalmazzák. Ez az a bizonyos sérülékenység, amely korábban a tömeges WannaCryptor, illetve WannaCry fertőzésekért volt felelős.

Ismét felkerült a toplistára a FakeAlert trójai, amely a nyolcadik helyet tudta megszerezni. Jellemzően hamis figyelmeztető üzeneteket jelenít meg, hogy úgynevezett support csalásokra előkészítse a számítógépet. A felhasználót az üzeneteivel arra ösztönzi, hogy lépjen kapcsolatba a csalók hamis műszaki támogatásával.

A toplistán ezúttal is képviseltetik magukat a reklámprogramok. A harmadik helyen feltűnő Imali adware kéretlen hirdetések megjelenítésére alkalmas, és legtöbbször weboldalakba ágyazódik be. 

Vírustoplista

Az ESET több millió felhasználó visszajelzésein alapuló statisztikai rendszere szerint 2017. júniusában a következő 10 károkozó terjedt világszerte a legnagyobb számban, és volt együttesen felelős az összes fertőzés 27,61 százalékáért:

 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség