Nem engednek a szorításból a vírusok

​Továbbra is a számítógépes vírusok okozzák a legtöbb kárt a felhasználók számára.
 

A Kaspersky Lab és a B2B International közös kutatása is azt támasztotta alá, hogy a felhasználókra leselkedő leggyakoribb online veszélyek forrását a kártékony programok jelentik. A megkérdezettek majdnem fele találkozott már számítógépes vírusokkal. Az áldozatok közel harmada azonban nem tudta megmondani, hogy miként került a PC-jére vagy mobil eszközére káros program.
 
A vírusfertőzések számtalan káros következménnyel járhatnak beleértve a fájlok használhatatlanná válását és az adatszivárgást is. Emellett olyan bosszantó jelenségek is felüthetik a fejüket, mint például a készülék lassulása, a kéretlen hirdetések megjelenése vagy a weboldalak közötti átirányítások. A fertőzéseknek pénzügyi következményei is vannak: a felhasználók egyharmada elismerte, hogy pénzt kellett költeniük a vírusok okozta problémák felszámolására. Mindez számukra esetenként átlagosan 121 dolláros kiadást jelentett.
 
A vírusok sokféleképpen terjedhetnek, de a tanulmány azt mutatja, hogy a legtöbb fertőzés gyanús honlapok (42%) meglátogatásakor következik be. A hamis applikációk és szoftverek, valamint a pendrive-ok is gyakori forrásai a fertőzéseknek. Mindezek mellett a megkérdezettek 18 százaléka válaszolt úgy, hogy már kapott kártékony programot elektronikus levélben.
 
"A vírusok által jelentett fenyegetettség folyamatos fejfájást okoz a felhasználóknak, mivel a kiberbűnözők egyre szofisztikáltabb és ravaszabb támadásokat indítanak minden egyes nap. A biztonság érdekében az embereknek tudatosabbnak kell lenniük, amikor weboldalakat látogatnak meg, vagy alkalmazásokat és e-maileket nyitnak meg" - mondta Andrei Mochola, a Kaspersky Lab üzletágvezetője. 
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség